3 kroky ošetrovania pokožky

0

Každodenná starostlivosť má za úlohu udržiavať pokožku v čistote, má ju zachovať v dobrej kondícii, ochrániť ju pred nadmerným vysušením a predchádzať podráždeniam.

3 kroky správnej starostlivosti o kožu:

A: Jemné čistenie kože od znečistení, potu, olúpenej pokožky, atď. 

Každodenná starostlivosť má za úlohu udržiavať pokožku v čistote. Prostriedky, ktoré sa používajú na čistenie by mali byť príjemné a zároveň odolné voči znečisteniu. Výber správnych čistiacich prostriedkov je zvlášť dôležitý v prípade suchej kože a kože náchylnej na podráždenie.

Pri výbere prípravkov na čistenie pokožky nezabudnite:

  • ak nahradíte mydlo, ktoré dráždi pokožku, jemnými prípravkami s priaznivým pH k pokožke bez obsahu mydla, vyhnete sa podráždeniam;
  • ak vyberiete na čistenie pokožky prípravky s príjemnými formulami, zabezpečíte pokožke ochranu.

B: Pomáhať regenerácii pokožky a aktivizovať kožu prostredníctvom vhodného zvlhčovania a masírovania.

Pokožka je v každom veku vystavená rôznym narušeniam. Najviac ohrozená je suchá pokožka, náchylná na podráždenie a tenká, suchá pokožka starších ľudí, ktorej regenerácia je spomalená. Ohrozená pokožka vyžaduje zákroky, ktoré pomáhajú regenerovať pokožku, povzbudzujú mikrocirkuláciu a prinášajú úľavu.

Ak vyberáte regenerujúce a aktivizujúce preparáty pre pokožku, nezabudnite na 5 podmienok zdravej pokožky:

  1. čistota
  2. správne navlhčenie a premastenie
  3. správna elastickosť
  4. bez podráždení a so zachovaním celistvosti pokožky
  5. správna mikrocirkulácia krvi

C: Ochrana kože prípravkami s ochrannými a mastiacimi preparátmi.

Je veľa rôznych typov kože a každá z nich si vyžaduje trochu iné ošetrujúce zákroky. Vždy treba zachovať základné zásady hygieny a ak je to potrebné, treba použiť aj špeciálne prípravky. Tieto prípravky zjemnia nepríjemné kožné poškodenia, ale ak sú použité správne, predchádzajú aj vznikaniu nových podráždení.

Foto: shutterstock.com

Autor: Seni SK


Komentáre

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť