5 bežných potravín, ktoré poškodzujú vaše vlasy

0

Ak premýšľate nad zdravým jedálničkom pre naše celkové zdravie, beriete do úvahy aj svoje vlasy? Tiež sú zrkadlom toho, ako sa stravujete a staráte sa o seba. 

Samozrejme, že si môžete na vlasy nacápať rôzne nutričné olejčeky a prírodné šampóny, ale aj to čo zjete má obrovský vplyv na ich vzhľad, silu a lesk. Ak konzumuješ niektorú z týchto piatich potravín, ktoré môžu poškodiť vlasový folikul.

# 1 Ryby s vysokým obsahom ortuti

Ryby s vysokým obsahom ortuti poškodzujú vlasy

Ryby obsahujú stopové množstvá ortuti. Jej obsah závisí od konkrétneho druhu ryby, ale aj všeobecne platí, že čím staršia a väčšia ryba, tým viac ortuti. Pozor napríklad na makrely a mečúne, tieto dve morské ryby sú magnetom na ortuť, a preto môžu poškodiť vašim vlasom. Ortuť je nebezpečná najmä pre tehotné ženy, kde vo vysokých dávkach môže spôsobiť poškodenie plodu, obličiek a mozgu. Ak ste naozaj milovníkom rýb, množstvo ortuti a iných škodlivých látok môžete znížiť tak, že z ryby odstránite kožu a tuk.

# 2 Cukrom naložené džúsy

Džúsy poškodzujú vlasy

Počkať, počkať. Chceme tým povedať, že džúsové šťavy nie sú zdravé? Cukrom naložené veru ani nie! Môžu poškodiť vlasový folikul a ešte k tomu majú nedostatok bielkovín. Ak chcete mať vlasy lesklé, strava by mala byť naozaj vyvážená a obsahovať dostatok proteínov.

# 3 Cukor

Cukor poškodzuje vlasy

Ako bolo uvedené vyššie, cukor nemá rád vlasy a vlasy rozhodne nemajú rady cukor. Cukor prispieva k predčasnému starnutiu a podporuje vypadávanie vlasov.

# 4 Alkohol

alcohol-64164_960_720

Alkohol dehydratuje, a všetci dobre vieme, čo to asi tak môže znamenať pre naše vlasy. Konzumáciou nadmerného množstva alkoholu vlasy iba vysušíte. Nehovoriac o tom, že alkoholické nápoje sú často plné cukru!

# 5 Škrob

Škrob poškodzuje vlasy

Zdroj: bodyrock.tv
Foto: shutterstock.com, pixabay.compixabay.comcommons.wikimedia.org

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť