9 spôsobov ako použiť jablčný ocot

0

Jablčný ocot je bežná vec, ktorá však dokáže zázraky. Vyskúšajte použiť na boj s ktorýmkoľvek z týchto problémov:

1. Pomoc pri prekyslenom žalúdku: mení v tele kyslé prostredie na zásadité. Dávkovanie je 1 lyžička na pohár vody, pije sa ráno a odporúča sa piť 10, maximálne 12 dní.

2. Odstránenie pesticídov z ovocia a zeleniny: do vody pridajte trochu octu, na 15 minút tam ponorte ovocie a zeleninu a potom umyte. Ocot odstráni 98% baktérií a pesticídov z ovocia a zeleniny.

3. Umývanie vlasov:  po umytí vlasov šampónom (alebo zriedenou sódou bikarbónou) treba vlasy opláchnuť octom zriedeným s vodou. Vlasy sú potom jemné a lesklé, ustúpia problémy s pokožkou (lupiny) a s lámavosťou vlasov.

4. Potláča chuť na sladké: odkyslením žalúdka a vyhubením kandidy.

5. Účinný boj s kandidou: odkyslením žalúdka a vyhubením kandidy.

6. Miesto ústnej vody: jablčný ocot zriediť s vodou a po umytí zubov vypláchnuť ústa. Dezinfikujete tak ústnu dutinu a zničíte baktérie.

7. Pomoc pri prechladnutí a kašli: 2 lyžičky jablčný ocot, 2 lyžičky med, štvrť lyžičky kajenské korenie a strúhaný zázvor. Premiešame a popíjame.

8. Zápal ucha: nakvapkať jablčný ocot na vatový tampón, aby bol vlhký a vložiť do ucha.

9.  Boj s akné: pár kvapiek natrieť na tvár a nechať pôsobiť.


Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť