Ako sa cítiť dobre vo svojej vlastnej koži? Exfoliácia je základ!

0

Čo je exfoliácia? To je proces mechanického odstránenia odumretých kožných buniek z pokožky. Pre zdravie vašej pokožky je exfoliácia veľmi dôležitá a staré odumreté bunky by ste mali  olúpavať pravidelne, aby priestor dostali tie nové a zdravé.

Prečo je potrebná exfoliácia tela?

Koža je našim najväčším orgánom, ktorý potrebuje dýchať! Bunky sa nám tvoria neustále, preto je potrebné odstraňovať tie staré, aby naopak tie nové bunky mohli lepšie absorbovať vhlkosť.

Pravidelný peeling posilňuje imunitný systém. Pomáha znižovať toxíny v tele, baktérie a zároveň stimuluje červené krvinky na tvorbu väčšieho množstva kyslíka, čo nám dodáva viac vitality.

Spomaľuje proces stárnutia a udržuje mladistvý a svieži vzhľad. Takýchto výsledkov možno dosiahnuť pri dlhodobej pravidelnosti, ale za tých niekoľko minút sa vám vaša pleť určite poďakuje a vy bude žiariť spokojnosťou spolu s ňou.

Exfoliácia tváre, ako dosiahnuť žiarivý look?

Čo sa týka starostlivosti o tvár, v tomto prípade sa odporúča exfoliácia 2x týždenne. Avšak, ak máte citlivú pokožku, postačí aj raz týždenne, nakoľko by vám to mohlo podráždiť pokožku. Ak je vaša pokožka skôr mastná, môžete tento očistný proces vykonávať aj viac ako dvakrát týždenne.

Pri čistení nedrhnite pokožku príliš tvrdo, pretože to môže spôsobiť, že s odumretými bunkami odstránite aj tie zdravé. Určite postačia jemné krúživé pohyby :-)

Všetkého veľa škodí!

Príliš častým peelingom môžete svojmu telu však spôsobiť viac škody ako úžitku.

Môžete použiť iba obyčajný sprchovací gél s peelingovou rukavicou alebo exfoliačný peeling. Pomôže tým aj prietoku krvi a budete sa cítiť lepšie. Ale vždy majte na pamäti, že netreba odlupovať viac, ako je nutné – 2x týždenne je naozaj postačujúce. Viackrát vám môže pokožku dráždiť.

Autor: Ivana

Zdroj: wellnessbin.com

Foto: shutterstock.com


Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť