Ako si zmenšiť žalúdok (bez operácie)

0

Žalúdok je dutý svalový orgán umiestnený v brušnej dutine. Má schopnosť postupne sa rozťahovať podľa množstva jedla, ktoré prijíma. Keď je prázdny, jeho objem je asi 50ml, ale vie sa zväčšiť až na objem TROCH litrov! Čím väčšie porcie človek jedáva, tým viac sa žalúdok dokáže roztiahnuť. Dobrá správa je, že to funguje aj naopak – žalúdok sa dokáže aj opätovne stiahnuť. Nie je to ľahká cesta, prvé dni je to až dá sa povedať bolestivý proces…

Tu sú tri základné rady, ako na to:

1. Jedzte menšie porcie. Priemerná porcia by mala roztiahnuť žalúdok približne na objem 1 litra. Pokiaľ žalúdok pravidelne dostáv viac, jeho odpoveďou že viac aj vyžaduje. Keď si chcete stiahnuť žalúdok, ako prvé si zmenšite svoje porcie.

2. Jedzte častejšie. Keď sa prepracujete až k vlčiemu hladu, nič vás nezastaví pred napchatím sa na prasknutie… jedenie zdravých “snackov” medzi jedlami vás pred tým zachráni.

3. Vyhýbajte sa sýteným a sladkým nápojom. Najlepším základom pitného režimu je obyčajná voda. Sladký nápoj je viac nezdravé jedlo (úplne zbytočné kalórie navyše) než pitný režim.

autor: denisa

zdroj: livestrong.com

foto: shutterstock


Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť