Uvarte banány a šťavu z nich vypite pred spánkom. Úžasné, ako sa váš spánok zmení

0

Všetci sme už určite prežívali tie nekľudné noci, kedy sa iba prehadzujete, pozeráte bezmocne do stropu a nie a nie zaspať. Čím viac si budete robiť starosti, že nemôžete zaspať, tým viac bude vaša myseľ pracovať ako o preteky. Poznáte banánový čaj?

Ak aj vy patríte k ľuďom, ktorí strávili mnoho nocí takýmto spôsobom a chcete skoncovať so zlým vzorom spania, vyskúšajte tento lahodný čaj a snáď aj vám pomôže zlepšiť cyklus.

Nepravidelný spánok, či nespavosť môžu byť dôsledkom depresie, stresu či úzkosti. Odpočinok je však nevyhnutný pre správne fungovanie tela a mysle! Takže, ak každú noc zaspávate s preplnenou fungujúcou mysľou – o práci, rodine, čo všetko potrebujete zajtra stihnúť, pre odpočinok nie je miesto. Ak je vaša myseľ aktívna, pravdepodobne tak ľahko nezaspíte a nemáte kedy nabrať nové sily.

Ak beriete lieky kvôli nejakému zdravotnému problému, niektoré z nich rovnako môžu spôsobovať nespavosť a rušiť váš moment odpočinku. Či už je to vedľajší účinok nejakých liekov alebo stres, či závislosť na telefóne v čase, keď by ste mali spať, poruchy spánku je potrebné odstrániť.


Mohlo by vás tiež zaujímať: Tipy pre pokojný spánok


Banánový čaj

Ako to funguje? Banány a prevažne ich šupky sú plné draslíka a horčíka. Horčík pomáha predchádzať poruchám spánku a spolu s draslíkom pomáhajú uvoľniť svaly. V skutočnosti je horčík jedným z najlepších minerálov pre odpočinok. Odporúčajú sa organické banány, tie by nemali byť plné nebezpečných pesticídov.

Príprava tohto čaju trvá menej ako 10 minút a môžete ho konzumovať každý večer pred spaním. Budete potrebovať:

  • 1 organický banán
  • trošku škorice

Najprv si odrežte oba konce banánu, zvyšok banánu aj so šupkou, spolu s koncami vložte do hrnca s vriacou vodou. Povarte banán asi 10 minút. Vodu z banánu nalejete do hrnčeka, môžete posypať škoricou. Pite 1 hodinku pred spaním.

Čo s banánom?

Nemusíte sa báť, že by ste boli nehospodárny a banán vyhadzovali. Pokojne ho môžete aj uvarený zjesť spolu s pripraveným čajom, iba sa tak zvýšia skľudňujúce účinky.

Túto zaujímavú informáciu sa pre vás našli TU.

Foto: pixabay.com


Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť