Čo takto dať si šalát?

0

Príchodom leta sa u mňa, neviem presne akým algoritmom, zvyšuje chuť na zeleninu a zeleninové šaláty. Nie som príliš skúsenou kuchárkou, takže do komplikovaného domáceho varenia sa ani veľmi zatiaľ nepúšťam, ale šaláty ma vždy bavili. Asi pre ich jednoduché a rýchle spracovanie, ich pestrofarebnosť a kreatívu. A samozrejme pre záverečný dobrý pocit z pripraveného zdravého jedla – niečo ako osobný rekord v počte odbehnutých kolečiek na Kuchajde :-)

Na šalátoch sa mi páči ich variabilita. 7 dní v týždni môžete jesť zeleninové šaláty a za každým mať úplne inú chuť, iné ingrediencie, iný dressing – iné jedlo. Môžete experimentovať, skúšať, kreovať…  A vôbec k tomu nepotrebujete veľa času na vypekanie mastných chutných jedál – teda aspoň mne to vždy trvá tak dvojnásobne ako priemernej gazdinke a chuť sa ani z ďaleka nevyrovná maminej domácej kuchyni.

Prečo sú zeleninové šaláty tak dôležité v našom jedálničku? Zelenina obsahuje veľké množstvo vitamínov, vlákniny a ďalších zdraviu prospešných látok. To je asi ale informácia, ktorú poznáte všetci. Menej sa možno vie, že:fotka 1

–       znižujú riziko srdcového infarktu

–       znižujú riziko mozgovej mŕtvice

–       znižujú riziko rakoviny tlstého čreva.

A podľa toho čo vnímam vo svojom okolí, ale aj za jeho hranicami, tak mám pocit, že rakovina čriev je naozaj až príliš rozšírená. Preto nie je na čo čakať a tí, ktorí stále nemáte v obľube šalátové bomby, určite si nájdete zeleninovú kombináciu, ktorá vás uchváti. Stačí iba začať a skúšať :-)

Ak máte doma chlapa ako horu, verte že pridaním kvalitného maska alebo ryby ulahodíte aj svoje polovičke. Tento na prvý pohľad „pokrm pre kozy“ dokáže nasýtiť aj toho najmocnejšieho chlapa. Primiešať doň môžete práve to, čo máte v chladničke. Môžete tam dať zeleninu v surovom stave, či primiešať grilovanú. Spojiť môžete skoro všetko. fotka 4

Ak máte dobré recepty na šaláty, určite sa nezabudnite podeliť a napísať nám. Radi vyskúšame. My máme pre vás pripravených zopár veľmi chutných receptov, takže tiež budeme radi, ak vám padnú na úžitok a poprípade nám napíšete nejaké zlepšováky.


Komentáre

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť