Cvik pre krásne stehná a zadok! Ako správne cvičiť výpady?

0

Ak potrebujete posilniť zadok a stehná (kvadricepsy a hamstringy) zaraďte do svojho tréningu aj výpady – lunges. Prevedení tohto cviku je viacero a vplyvom týchto modifikácií budú vaše stehná a zadok zaťažované rôznymi spôsobmi, na ktoré ani nie ste zvyknutý. 

Čím obtiažnejšie sú variácie prevedenia tohto cviku, tým viac svalových skupín budete schopný zapojiť. Výpady dokážu formovať postavu do takých tvarov, ktoré sú najmä u nás žien naozaj žiadané. Veď ktorá z nás by nechcela mať pevné stehná a zadok, za ktorým sa obzrie nejeden muž či dokonca aj žena?

Základnou variácou sú stacionárne výpady, ako na ne:

  • Postavte sa s oboma nohami pri sebe. Ramená sa voľne spustené pozdĺž tela (môžete použiť aj jednoručky).
  • Chrbát je vystretý a bruško spevnené.
  • Urobte veľký krok vpred ľavou nohou tak, aby vzdialenosť medzi chodidlami zodpovedala jednému dlhému kroku.
  • Znížte tažisko tela smerom dole, kde v spodnej pozícii zvierajú kolená uhol 90 stupňov. Stehno prednej nohy je rovnobežné s podlahou a zadnej nohy je kolmé k nej.
  • Koleno prednej nohy by nemalo presahovať špičku.
  • Koleno zadnej nohy sa nedotýka zeme.
  • Počas celého cvičenia je hrudník vypnutý, pozor, aby ste neprepadávali dopredu.
  • Keď sa vraciate do základnej pozície, nohy v kolenách neprepíname.

Ďalšie variácie prevedenia tohto cviku sú striedavé výpady či výpady v chôdzi. Avšak ak ste začiatočník, ktorý výpady chce zaradiť do svojho tréningu, začnite s tými stacionárnymi a osvojte si najprv správnu techniku.

Video: youtube.com
Foto: shutterstock.com

 

Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť