Home-made prípravok na čistenie podložky na cvičenie (aj osviežovač vzduchu)

0

Tento voňavý a dezinfekčný prípravok  môžete použiť či už na vyčistenie svojej podložky na cvičenie , ale aj ako osviežovač vzduchu doma, v aute, v zafajčených priestoroch… využitie je mnohostranné a veľmi praktické. Navyše pripraviť si niečo sám, vlastnými rukami je nesmierne relaxačné, tak do toho :)

Na výrobu prípravku na čistenie podložky na cvičenie / osviežovača vzduchu budete potrebovať:

  • destilovanú vodu
  • lanolínovú vodu (hamamel virgínsky, po anglicky witch hazel)
  • aromatický olejček tea tree oil
  • aromatický olejček citrónová tráva
  • prázdna nádobka s pumpičkou cca 100 ml

Do nádobky nalejte do 3/4 destilovanú vodu (destilovaná je zbavená akýchkoľvek baktérií, ani prevarená alebo odfiltrovaná nie je tak 100% čistá). Prilejte zvyšnú 1/4 lanolínovej vody, ktorá sa dá kúpiť v bio obchodoch alebo cez internet (100 ml stojí cca 5 eur), 5 kvapiek tea tree oil (má dezinfekčné účinky) a 5 kvapiek citrónovej trávy. Nádobku uzavrite a dobre pretraste.

Samotné čistenie – zoberte si čistú bavlnenú handričku, prípravok nastriekajte na cca tretinu podložky a utrite handričkou, zopakujte na ďalších častiach podložky.

Hamamel virgínsky – je pôvodom východoázijský a severoamerický ker, ktorý má preukázané kozmetické a liečivé účinky. S obľubou sa používa na problematickú pleť a veľké póry, má antiseptické, sťahujúce, protizápalové a na pleť aj upokojujúce účinky, pričom však pleť nevysušuje. Zmierňuje psoriázu, ekzémy, zapareniny a lieči dokonca aj rany, nádory, kožné vredy a hemoroidy. Stačí naniesť na vatový tampón a umiestniť na postihnuté miesto na pokožke. Tento postup je potrebné opakovať aspoň dva krát denne. Uľaví aj od bolesti svalov a kĺbov. Pár kvapiek nakvapkajte do trochy vody a vykloktajte pri bolesti hrdla, ďasien a ranách v ústach.

Podložka na cvičenie jógy si vyžaduje pravidelné čistenie a dezinfekciu. Oplatí sa zainvestovať do kvalitnej, ktorá sa nešmýka, nie je príliš tenká a nevyšúcha sa na najviac namáhaných častiach už po pár cvičeniach. So správnou starostlivosťou vám poslúži celé roky a počiatočná investícia je naviac ekonomická a ekologická.


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť