Toto ženy s krásnymi vlasmi nerobia

0

Patríte k ženám, ktoré v snahe pýšiť sa krásnou a bujnou hrivou míňajú desiatky Eur mesačne za „zaručene fungujúce“ vlasové prípravky na krásne vlasy?  Skúste sa radšej inšpirovať dámami, ktoré podaktoré veci skrátka nerobia.

Ženy s nádhernými vlasmi:

Neumývajú si vlasy každý deň

Mnoho žien s krásnymi vlasmi tvrdí, že umyť ich dva razy týždenne je úplne postačujúce. Pričasté umývanie vlasov ich totiž zbytočne vysušuje. Úplne by ste sa mali vyhnúť používaniu suchých šampónov, ktoré im (u)škodia ešte dvakrát viac.

S teplým vzduchom to nepreháňajú

O používaní fénov, kuliem a žehličiek na vlasy sa už popísalo veľa. Faktom je, že rovnako ako časté umývanie vlasov, ani obdobné produkty vlasom príliš neprospievajú. A preto po nich ženy, ktoré majú krásne vlasy siahajú iba veľmi zriedka, ak vôbec.

Nešetria na kaderníkovi

Mať dobre padnúci strih vlasov je základ, ktorý vás zbaví nutnosti vyberať si spomedzi množstva stylingových prípravkov. Dobrý kaderník je preto rozhodne položka, do ktorej sa oplatí zainvestovať.

Používajú kondicionér plus ešte čosi navyše

Kondicionér vlasy hydratuje a chráni, no ak ho necháte pôsobiť zopár minút navyše pod kúpacou čiapkou, jeho účinky ešte znásobíte.

Vedia, že vlasová pokožka nie je od macochy

Rovnako ako o krásne vlasy, dôležité je postarať sa aj o vlasovú pokožku. Suchá a svrbiaca pokožka je veľmi nepríjemná, preto vlasoví stylisti radia. Doprajte jej pravidelnú masáž. Uvidíte, že sa vám za to poďakuje.

Nepodceňujú techniku česania

Pre česanie vlasov je tou najlepšou voľbou hrebeň so širokými zúbkami. Aby ste zabránili poškodeniu vlasov, česanie by malo vždy začínať od končekov. Kvalitná kefa vás zas zbaví odumretých vlasov a zabezpečí im väčší lesk.

Na uterákoch a vankúšoch im záleží

Veru tak, materiál, z ktorých sú vyrobené, má na kvalitu vlasov výrazný vplyv. Preto pri ich kúpe myslite aj na vaše vlasy. Jedným z najpriateľskejších materiálov k vlasom je hodváb, a teda hodvábne návliečky, ktoré majú tendenciu udržiavať vo vlasoch ich prirodzenú vlhkosť.

 Dbajú na správne zloženie stravy

Na trhu dostať bohatý sortiment kvalitných vlasových masiek, olejov, kondicionérov či balzamov, no dôležité je dodávať vlasom potrebné živiny i zvnútra – správnou stravou. Predovšetkým ryby, čerstvá zelenina, kokosový olej a avokádo vám v tomto smere spravia veľkú službu.

zdroj: internet

foto: shutterstock victoria´s secret


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť