Najkrajší darček, aký môžete dať otcovi

0

 

A opäť tu máme Deň otcov – 15. jún. Tiež nikdy neviete, čím svojho otca potešiť? Vo väčšine obchodov nájdete obvyklé nudné veci alebo predmety s nápismi ako „nejlepší otec na svete“, a tiež vám to pripadá také neoriginálne a smiešne. A pritom existuje menej trápny spôsob ako otcovi povedať, že ho miluješ a ceníš si všetko, čo pre teba v živote urobil. Aký?

Napíšte mu list :-)

Ako mu napísať list?

Je doba, kedy písanie listov už akosi vyšlo z módy, ale myslím si, že osobný list otcovi bude pre neho znamenať viac ako akýkoľvek kúpený darček.

Ale čo vlastne mu napísať?

Začnite niektorými milými spomienkami na neho. To málo, či veľa pre vás urobil. Ako veľmi to pre vás znamenalo. Opíšte krásne spomienky strávené s ním. Čo vás naučil a zúžitkovali ste. Za čo mu ďakujete. Aké aktivity ste spolu vykonávali a vždy vám vyčarili úsmev na tvári.

Vôbec to nemusia byť život meniace udalosti. Každodenné veci, také maličkosti ako společné pozeranie filmu, túry na horách, rozprávanie sa, môžu znamenať oveľa viac. Keď vás utešoval v ťažších chvíľach. Poskytol radu, ktorá bola potrebná. Obetoval sa pre vás.

Vaše najcennejšie spomienky by mohli byť veci, ktoré váš otec ani netuší, že si vôbec pamätáte. A aj takéto zdieľanie spomienok vám viac pootvorí dvere jeden k druhému. Práve tento list môže byť niečo, čo si určite bude chcieť ponechať už navždy.

Stále neviete ako začať?  Skúste takto:

Neponáhľajte sa.

Na samotnom začiatku si premyslite, čo by ste chceli spomenúť.

Buďťe konkrétny.

Píšte svojimi slovami, aby to bolo čo najviac o vás.

Povedzte „Ďakujem“.

Nebojte sa toho, že nie ste spisovateľ.

Nikoho nenapodobňujte.

Nesťažujte sa.

Neposielajte list emailom. Použite pero a papier. Klasická pošta stále funguje. 

Tohtoročný „Deň otcov“ je už síce za nami, ale čo takto budúci rok?  Som presvedčená, že to bude najkrajší darček, aký môžete dať. :-) Ocinko, ak si toto čítaš, tak očakávaj budúci rok veľmi originálny darček. Ľúbim ťa!

Úvodná foto: 123freevectors.deviantart.com


Komentáre

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť