Ktorá bolesť je tá najhoršia?

0

Prevažná väčšina žien pred prvým pôrodom je presvedčená, že najhoršia bolesť aká existuje, je pôrod. Tak nám to predsa ukazujú v televízii, je to isto výborný dramatický prvok vo filme. Ale rebríček bolestí najhoršieho druhu má podľa prieskumov medzi ľuďmi iných favoritov.

Pozrime sa na 10 najhorších bolestí:

Ich poradie sa samozrejme nedá presne určiť, keďže vnímanie bolesti je individuálne a miera jej tolerancie subjektívna:

 • fantómová bolesť (bolesť končatín, ktoré sú paralyzované alebo boli amputované): až 70% tých, ktorí prekonali zranenie chrbtice v dôsledku ktorej ostali na invalidnom vozíku, pociťujú obrovskú bolesť končatín, hoci ich majú nehybné alebo dokonca amputované. Je to tým, že zažitá bolesť ostala v mozgu a ten si ju vie pripomenúť.
 • popáleniny: obrovskú bolesť spôsobujú porušené nervové zakončenia pod kožou.
 • zlomené kosti: a údajne najbolestivejší je zlomený členok.
 • operácie vo všeobecnosti: samozrejme niektoré operácie sú väčšie ako iné, ale samotné hojenie rán vie byť veľmi bolestivé. Ževraj najviac bolí operácia odstávajúcich uší.
 • bolesti nervového pôvodu: bolesť nervového pôvodu môže byť lokalizovaná do rôznych oblastí tela podľa príslušného nervu.  Najproblematickejšou bolesťou nervov je bolesť hlavového nervu, prejavujúca sa jednostrannými záchvatmi intenzívnej šlahavej bolesti v oblasti oka, tváre alebo dolnej čeluste.
 • migréna: trpí ňou pravidelne až 15% populácie a vie byť naozaj extrémne bolestivá
 • pôrod: dobrá správa je, že pre tie dámy, ktoré sa tak rozhodnú, je tu epidurálna anestéza na zmiernenie pôrodných bolestí
 • infekcia močových ciest: prejavuje sa veľmi nepríjemným pálením pri močení a hoci občas postretne aj predstaviteľa mužského rodu, vo všeobecnosti je považovaná za typicky ženské ochorenie.
 • obličkové a žlčníkové kamene: tí čo ich mali hovoria, že ten kto to neprežil, nevie čo je ozajstná bolesť.
 • bolesť zubov: hoci ostatné bolesti sa objektívne nedajú zoradiť do rebríčka, bolesť zubov a špeciálne zápal okostnice, je TOP “favoritom” všetkých bolestí.

 

Zdroj info: http://news.discovery.com/human/health

Zdroj foto: www.wikipedia.sk


Komentáre

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

  Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

  Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

  Zatvoriť