Aké je moje farebné “JA”? Ktorá farba ma najlepšie vystihuje? (1)

0

Existuje viacero návodov, ako sa pohrať s farbami a vybrať si tie vhodné pre seba. Okrem toho, že vizuálne sa každému hodí niečo iné, tak farby môžu ovplyvniť aj to, ako sa správame a cítime. Tak na to skúsme ísť naopak – prečítať si charakteristiky a podľa toho, ktorá charakteristika sa k nám najviac hodí, tak si zvoliť danú farbu, ktorá sa k nám podľa našej povahy najviac hodí. Alebo ešte inak – podporiť to, akí chceme byť, príslušnou farbou :)

Červená farba

Je farba extroverzie, ľudí túžby, chute a vôle prežiť svoj život naplno. Tí, ktorí sa s touto farbou stotožňujú, zaujímajú sa skôr o svet ako o seba a sú trochu agresívni, impulzívni a možno aj silácki. Zvyknú preháňať a rýchlo dajú ostatným okolo seba spoznať svoje pocity a emócie. “Červení” ľudia si rýchlo vytvárajú mienku a nahlas ju vyjadrujú. Rýchlo zaujmú vyhranený postoj, ľahko však môžu byť zvábení druhým stanoviskom.

Oranžová farba

Znamená ľudí, ktorí sú extroverti, ale menej agresívni a výrazní ako tí, ktorí si vybrali červenú. Oranžová je farba očakávania a optimizmu. “Oranžoví” ľudia sú si schopní rýchlo nájsť priateľov a majú pozoruhodný talent pre drobné spoločenské rozhovory. Vo všeobecnosti sú dobromyseľní, príjemní a spoločenskí. Hlboko sa zaujímajú o ľudí a sú rodenými politikmi.

Žltá farba

Je žiariaca farba, spájajúca sa s vysokým intelektom. Uprednostňujú ju tí, ktorí majú veľké očakávania a usilovne hľadajú sebauspokojenie. “Žltí” si veľmi dobre uvedomujú, čo sa okolo nich deje, majú bystré mysle a radi ich využívajú. Bývajú povznesení, ale nie plachí. Často ich pre ich systematický rozum obľubujú a obdivujú.

Zelená farba

Zelenú preferujú tí, ktorí prejavujú rovnováhu medzi introverziou a extroverziou. Sú stabilní, vytrvalí, rozumní a úctyhodní, čo im nebráni nadviazať mnoho dobrých priateľstiev. Sú ambiciózni, nie však nadmerne agresívní. Pre “zelených” ľudí sú najdôležitejšie sociálne postavenie, finančná pozícia a reputácia.

V 2. časti TU si prečítajte charakteristiku MODREJ, PURPUROVEJ, HNEDEJ, BIELEJ a ČIERNEJ farby.

Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť