Aké je moje farebné “JA”? Ktorá farba ma najlepšie vystihuje? (2)

0

Toto je pokračovanie 1. časti.

Existuje viacero návodov, ako sa pohrať s farbami a vybrať si tie vhodné pre seba. Okrem toho, že vizuálne sa každému hodí niečo iné, tak farby môžu ovplyvniť aj to, ako sa správame a cítime. Tak na to skúsme ísť naopak – prečítať si charakteristiky a podľa toho, ktorá charakteristika sa k nám najviac hodí, tak si zvoliť danú farbu, ktorá sa k nám podľa našej povahy najviac hodí. Alebo ešte inak – podporiť to, akí chceme byť, príslušnou farbou :)

Modrá farba

Modrá predstavuje ľudí, ktorí uprednostňujú pokojný život – systematických a poriadnych, žijúcich v mieri a v pokoji. Sú introvertmi, často rozvážnymi a introperspektívnymi, nie však intelektuálskymi. “Modrí” ľudia sú stabilní a usilovní. Tvrdo pracujú a vytrvalo sa snažia stať sa úspešnými a zarobiť veľa peňazí. Sú obdivovaní a uznávaní pre svoju citlivosť voči ostatným a bezpečné ovládanie citov. “Modrí” vedia, ako sa sústrediť a ako prijať zodpovednosti a záväzky.

Purpurová farba

“Purpuroví” ľudia sú introspektívni, pravdepodobne temperamentní a tvoriví. Majú hlbokého ducha a všimnú si aj jemné veci, ktoré bežní ľudia nespozorujú. “Purpuroví” prichádzajú s veľkolepými myšlienkami o tom, ako by mal svet vyzerať. Robia veci, ktoré sú zmysluplné a ktorým sú vášnivo oddaní. Sú mnohostranní v umeniach, “hľadači” kultúry obdivujúcich umelcov.

Hnedá farba

Hnedú uprednostňujú ľudia, ktorí idú ustavične svojím smerom, vytrvalí, húževnatí, racionálni a praktickí. “Hnedí” si dožičia, majú nestarnúcu povahu, a akoby sa nikdy nemenili. Sú schopní veci zhodnotiť a prijať zodpovednosť. Nikdy nedávajú sľuby, ktoré nezamýšľajú splniť a vo všetkom, v čom podnikajú, sú svedomití.

Biela farba

Biela je jednota – spojenie všetkých farieb. Niekedy je považovaná za neosobnú. Tí, ktorí uprednostňujú bielu, vyznávajú nevinnosť, čistotu a cudnosť.

Čierna farba

Čierna znamená pre rôznych ľudí rôzne veci. Hoci sa spája so smútkom, v iných situáciách reprezentuje vysokú kultivovanosť, rozum, vedomé konanie, dobrý úsudok, uvážlivosť a inteligenciu. Tí, ktorí uprednostňujú čiernu, sa chladno pozerajú životu do očí a smelo ho vyzývajú na boj. Starajú sa o svoje vlastné záležitosti a od druhých vyžadujú to isté.

Charakteristiku ČERVENEJ, ORANŽOVEJ, ŽLTEJ a ZELENEJ nájdete TU.

Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť