Oil pulling – vyplachovanie úst olejom

0

Oil pulling je jednoducho povedané  terapia  pomocou  vyplachovania úst olejom. Táto praktika nie je žiadnym novým výmyslom.  Ide o jednoduchú, úplne bezbolestnú a  finančne absolútne nenáročnú metódu na  zlepšenie celkového zdravia a krásy – čo sa o väčšine techník z tejto oblasti povedať nedá. Cena takejto terapie je len toľko, koľko stojí lyžica oleja na deň :) Oil pulling je jedna z najjednoduchších liečiteľských techník a získala si dôveru ľudí po celom svete.

Prečo sa oil pulling robí?

Oil pulling je starým ajurvédskym liekom, veľmi rozšíreným bol údajne aj v Rusku. Slúži na detoxikáciu organizmu a jeho výsledky uvidíte aj na krásnom bielom úsmeve. Podľa doktora F. Karacha dokáže panenský olej lisovaný za studena vyvolať nezvyčajne jednoduchý proces hojenia a uzdravovania, má pomáhať pri exémoch, artritíde, ale aj pri liečení ťažkých ochorení. Priamo z ústnej dutiny dokáže na seba naviazať baktérie, plesne, hlieny, hnis a toxíny. Navyše vaše zuby budú po niekoľkých opakovaniach belšie a ďasná zdravšie, mali by sa vyliečiť všetky zápaly a redukovať zápach  aj tvorba kazov. Ústa sú vo všeobecnosti veľmi agresívne prostredie, ktoré olejová terapia neutralizuje.

Ako na to?

Dajte si do úst polievkovú lyžicu oleja a prevaľujte v ústach z jednej strany na druhú. Jazykom pritom leštite jedno miesto vedľa druhého. Ale POZOR – nesmiete olej prehltnúť! Asi po 15-20 minutách zmení olej štruktúru na úplne vodnaté skupenstvo bielej farby a vtedy ho treba vypľuť – už obsahuje zmes baktérií a všetkého ostatného, čo sliznica vypustí von. Ústa si vypláchnite a vyčistite zuby bez použitia zubnej pasty. Podľa liečiteľov sa uvoľnené  miesta po odstránených baktériách rýchlo zaplnia ďalšími baktériami zvnútra tela, takže večer pred spaním je dobré oil pulling zopakovať a nováčikov opäť vyhubiť. Toto treba zopakovať niekoľkokrát a potom pravidelne opakovať.

Oil pulling je podľa niektorých aj výborný pomocník po prehýrenej noci.

Aký olej použiť pri oil pulling-u?

Odporúčaný je panenský za studena lisovaný BIO slnečnicový alebo sezamový olej. Druhou voľbou väčšiny ľudí je rafinovaný slnečnicový alebo sezamový olej – podľa výskumov iné druhy olejov nemusia byť tak efektívne.

Upozornenie:

Oil pulling a jeho liečiteľské schopnosti neberte ako všemocný liek na zdravotné problémy. Tie vždy konzlutujte aj s vaším ošetrujúcim lekárom.

autor: denisa

info: oilpulling.com

foto: shutterstock

 


Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť