Pleť po zime nemusí byť nezdravá a popolavá! Tipy od kozmetičky

0

Vždy na jar netrpezlivo čakám na to, kedy prestanem byť po zime bledá a neduživá. Kedy zasa budem počuť od partnera “opeknela si :)”.  Ako si však môžeme k jarnej kráse dopomôcť rýchlejšie?

  • Koniec zimy sa zvykne nemilo odzrkadliť aj na stave našej pokožky. Ako dostať pleť po zime v súvislosti s blížiacou sa jarou opätovne do formy?

Striedavé teplotné rozdiely ako napríklad vonkajší chlad, mráz a vlhko spolu s vykurovaním v domácom prostredí nám zaťažujú a oslabujú pokožku. Je preto potrebné ju zregenerovať a dodať jej energiu, čo nám pomôžu prípravky s obsahom prírodnej látky Koenzýmu Q10, s obsahom Vitamínov A,E,D, bambuckého masla, ako aj kvalitných prírodných olejov (avokadový, arganový, kokosový)

  • V čom spočíva primárny rozdiel v starostlivosti o pleť u 20-ročných, 30-ročných a 40-ročných žien?

V dnešnej dobe pri starostlivosti o pleť neprihliadame až tak na vek, ale kladieme hlavne dôraz na aktuálny stav pokožky a tým prispôsobujeme ošetrenie priamo jej potrebám.

  • Ako často by sme podľa vás mali navštevovať kozmetické salóny?

Návšteva kozmetického salónu závisí od typu pleti. Ideálne by bolo raz za mesiac, avšak pri správne nastavenej domácej starostlivosti.

  • Kozmetických salónov je okolo nás v súčasnosti neúrekom. Ako vybrať ten správny?

Správny salón by mal spĺňať kvalitné služby s používaním overenej a dermatologicky čistej kozmetiky, spojené s príjemným prostredím a rozumnými cenami.

  • Ktoré prostriedky na čistenie a ošetrenie pokožky by mali podľa vášho názoru tvoriť gro kozmetickej výbavy každej ženy?

Medzi základnú radu patria odličujúce pleťové mlieka, gély a peny v kombinácii s pleťovými vodami, pleťové pílingy, denné a nočné krémy. Medzi doplnkovú radu patria pleťové masky, rôzne výživné séra a domáce kúry.

  • Niet pochýb, že pleť fajčiarok je v porovnaní s nefajčiarkami iná. Kedy sa zvyknú prejavovať prvé rozdiely?

Prejavy prvých rozdielov závisia od viacerých faktorov. A to od životosprávy, prostredia v ktorom sa pohybujeme a samozrejme od štruktúry pokožky.

  • Tip na okamžité rozjasnenie pleti?

Vitamíny A+C+E pokožku rozjasňujú a regenerujú. Tu nastal čas používania tonizačných, tzv. BB krémov, ktoré nám pleť nezaťažujú, ale práve naopak vyživujú, hydratujú a rozjasňujú.

  • Čo si myslíte o vzťahu cena verzus kvalita? (Je podľa vás drahý výrobok automaticky zárukou kvality?)

Určite nie je. Čím väčšie množstvo účinných látok je obsiahnutých v prípravkoch, tým väčšia pravdepodobnosť vzniku možných alergických reakcií. Pri výbere nového produktu je potrebné si vyskúšať najskôr vzorku a až potom sa rozhodnúť pre daný výrobok. Nie je záruka, že to čo je drahé, je zaručene aj kvalitné.

  • Akými zlozvykmi, okrem fajčenia, našej pleti najviac škodíme?

Neodborným ošetrovaním pleti, nadmerným opaľovaním, nesprávne zvolenými prípravkami a líčidlami, zlou životosprávou a v neposlednom rade nedostatkom pitného režimu a spánku.

  • A naopak, čo môže urobiť každá z nás pre to, aby vyzerala krajšie a zdravšie?

Navštíviť náš salón, nechať si poradiť v správnej starostlivosti o pokožku a oddýchnuť si :-)

autor: denisa

info: Kozmetička Veronika, BASHI ŠTÚDIO

foto: shutterstock


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť