Smoothie na prečistenie hrubého čreva

0

Zdravé hrubé črevo je základom správneho trávenia a kvalitného imunitného systému. Odpad tela sa pohybuje cez hrubé črevo kým sa dostane z neho von. Niekde som dokonca čítala, že v hrubom čreve je až 8 kg toxického odpadu. Viete si to predstaviť? Ja veru nie! 

Hrubé črevo má akúsi samočistiacu schopnosť, avšak niekedy môže odpad zostať zaseknutý na jeho stenách. A práve preto je dôležité pravidelne ho prečisťovať. Existuje viacero možností na prečistenie hrubého čreva, strava je najjednoduchší a najmenej invazívny spôsob, ako to urobiť.

Tipy na prečistenie hrubého čreva nájdete aj TU a pridať si k nim môžete aj toto smoothie, na ktoré budete potrebovať:

  • banány
  • jablká
  • pomaranče
  • grapefruity
  • citróny
  • ľanový olej
  • morskú soľ

Inštrukcie:

Nalejte 1 šálku vody alebo čerstvého vylisovaného džúsu do mixéra. Môžete použiť akýkoľvek džús, avšak bez žiadneho pridaného cukru. Počas prečisťovania hrubého čreva by ste sa mali vyvarovať nadmernému množstvu cukru. Cukor je pre hrubé črevo ťažšie stráviteľný.

Ďalej pridajte kocky ľadu. Ďalšia voda iba pomôže k vyplaveniu toxínov z hrubého čreva.

Pridajte banán. Banány majú vysoký obsah vlákniny, ktorá je skvelá pre ľahké trávenie. Okrem toho sú bohaté na draslík, vitamín C a vitamín B6.

Nakrájajte jablko na kúsky aj so šupkou. Práve tá je bohatá na vlákninu. 

Pridajte pomaranče, grapefruit a citrón. Kyslosť citrusových plodov pomáha štiepiť hlieny, toxíny a povlaky, ktoré priliehajú k stenám hrubého čreva.

Prilejte ešte 1 PL ľanového oleja. Ľanový olej má vysoký obsah vlákniny a pomáha premazať tráviaci trakt. 

Posypte 1/4 ČL morskej soli. Morská soľ pomáha vyplaviť baktérie z vášho hrubého čreva, čím prispieva k lepšiemu procesu čistenia.

Všetko spolu rozmixujte a dochuťte použitými ingredienciami podľa vašej chuti.

TIP: Ak chcete zmeniť príchuť a pridať živiny a antioxidanty, pridajte do hotového smoothie aj čerstvé bobule.

Autor: Ivana
Foto: shutterstock.com

Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť