Sorbet z melónu – osvieženie bez mlieka a smotany

0

Sorbety sú veľmi obľúbená letná pochúťka. Ak patríte medzi tých, ktorí sa radšej osviežia mrazeným sorbetom bez mlieka a smotany než klasickou zmrzlinou, prinášame vám fantastický a jednoduchý recept. Ovocie si môžete obmieňať podľa chuti a aktuálnej sezóny. Originálny tip na letnú párty: na servírovanie môžete použiť aj šupky z ovocia, samozrejme najlepšie v biokvalite a dozdobiť lístkami mäty.

Na sorbet z melónu (cca 1 liter) potrebujete:

shutterstock_2064908142 kg melónu nakrájaného na kocky (bez šupky a jadierok), šťava z dvoch limetiek, 2 dc vody, cca 150g kryštáľového cukru.

Melón dáme do mixéra spolu s limetkovou šťavou a rozmixujeme na pyré. Prepasírujeme cez sito a odložíme vychladiť do chladničky. Vodu s cukrom zvaríme na sirup a necháme vychladnúť. Vychladnuté melónové pyré zmiešame s vychladnutým sirupom. Zmes vložíme do rovnej misky – potrebujeme aby mala rovnakú hrúbku a dáme na hodinu do mrazničky. Potom premiešame vidličkou a zasa dáme do mrazničky. Zopakujeme ešte trikrát. Pri mrazení máme misku s pyré prekrytú papierom na pečenie. Zabránime tým vytvoreniu kryštálikov pri chladení.

shutterstock_77271859Veľmi originálny je aj citrónovo-bazilkový sorbet, podávaný vo vydlabaných umytých polkách šupiek z citróna. Pre prípravu viacfarebných verzií môžeme použiť jahody, maliny, čučoriedky…je to len na vašej fantázii.

 


Komentáre

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť