Super trik ako si urobiť lepšie zelené smoothie

0

Nemusím veľa rozprávať o výhodách zelených smoothies. V týchto dňoch vás asi nič neurobí viac „cool“ ako fľaštička zeleného smoothie v ruke. A tak samozrejme ešte nejaký štýlový outfit by to mohol elegantne doťuknúť do tej skoro „dokonalosti“. Avšak okrem očividných módnych bodov, pridáva listová zelenina do vášho smoothie dávky železa, vlákniny a dostatok vitamínov, čo je skvelý spôsob, ako to všetko nenútene prepašovať do vášho tela. Aby to nestratilo pointu, vyhýbajte sa pridávaniu umelých prísad a prebytočných cukrov!

A ako si uľahčiť dostupnosť zelených smoothie, keď čerstvá listová zelenina nie je k „mání“?  Riešenie je naozaj veľmi jednoduché. Mrazené kocky! Jednoducho naplňte nádobky na ľad rozmixovanou listovou zeleninou, ktorú používate do smoothie, a takto ju budete mať k dispozícii kedykoľvek budete potrebovať. A vždy čerstvú!

Neváhajte použiť akúkoľvek listovú zeleninu, ktorú máte k dispozícii, či v obľube. Dobre funguje napríklad kombo špenát a kel. Ako si teda vyrobiť kelovo-špenátové kocky ľadu?

14 ľadových kociek z kelu a špenátu

Zloženie:

  • 2 šálky špenátu
  • 2 šálky kelu
  • ¼ šálky vody

Postup:

  1. Listovú zeleninu dôkladne poumývame a odstránime vláknité stredové „rebro“ z kelu.
  2. Rozmixujeme listovú zeleninu s vodou, až kým nedosiahneme tekutej konzistencie.
  3. Nalejeme do nádobky na ľad a dáme zamraziť.

Do smoothie si pridávajte toľko kociek, koľko bude potreba podľa vašej chuti.

Autor: Ivana

Foto: shutterstock.com

 

 

Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť