Test osobnosti – o najtajnejších zákutiach vašej duše (2. časť)

0

POKRAČOVANIE 1.ČASTI TESTU OSOBNOSTI. AK STE 1.ČASŤ NEČÍTALI, KLIKNITE TU

 

5. fotografia: HYSTERIČKA 

Potlačené sklony: nestabilita, narcismus, exhibicionismus. Zdalo sa vám, že sa od tejto podivnej dámy s ťažkými viečkami môžete dočkať akýchkoľvek hanebností? To znamená, že ona stelesňuje všetko, co na sebe nenávidíte – frenetickú chuť zvádzať, záľubu v okázalosti, túžbu po uznaní, sexuálnu príťažlivosť… 

Poprenie: Pôsobíte dojmom rezervovaného, veľmi do seba uzatvoreného človeka. V skutočnosti sa vo vašom vnútre stále hlási o slovo a proti vašej vôli sa neustále prejavuje maskovaná faloš. Vašu túžbu zvádzať často prekrývajú obsedantné prejavy. Ste veľmi starostliví, usporiadaní vo svojom správaní, s puntičkárskymi spôsobmi. Býváte „šik“, máte klasický štýl, ste skrátka ako zo škatuľky, ale vždy s nejakým drobným doplnkom, ktorý priťahuje pohľady.

Sublimácia: Niekedy si volíte neobvyklú špecializáciu alebo originálny životný štýl (rozhodnete sa pre zaryté vegánstvo). Môžete mať po svojom boku nápadnú osobu, aby s vami kontrastovala. Alebo si osvojíte nejaký zvláštny zvyk – napríklad oliznutie pier vždy, než začnete rozprávať.

6. fotografia: ŽENA V DEPRESII

Potlačené sklony: pochybnosti o vlastnej hodnote, pocity menejcennosti a viny. Ak pre vás táto neškodná bytosť stelesnením toho najhoršieho, znamená to, že ste v podstate hlboko smutný a pesimistický, ale nedávate to najavo.

Poprenie: Uvoľnený a bezstarostný typ extrovertnej osobnosti. Niekedy naozaj veselá kopa. V každom okamžiku z vás srší dynamickosť, sebadôvera a optimismus. Občas se projaví podráždenie, zlá nálada a podivné návaly smútku (syndróm smutného klauna). Niekedy tiež môžete pôsobiť podozrievavo až nevraživo.

Sublimácia: Svojho duševného utrpenia sa zbavujete tým, že sa staráte o utrpenie druhých (ošetrovateľ, psychológ…). Alebo sa uplatníte v náboženstve či v boji za dobrú vec.

7. fotografia: MANIAK

Potlačené sklony: extroverzia, vzrušenie, sebapreceňovanie, márnotratnosť. Vzbudzuje vo vás ten žoviálny dobrák nenávisť a odpor? Asi v sebe skrývate nadšenie, ktoré by z vás ľahko mohlo urobiť blúznivca a fanatika, v každom prípade niekoho, s kým sa nedá žiť.

Poprenie: Neznášate hluk, výstrelky, neviazanosť, máte strach zo škandálu. Ste vzorom diskrétnosti, rezervovanosti a zdržanlivosti. Ste rozumní, šetrní, svoje správanie dobre ovládate, nič vám neutečie, žiadny prehrešok neprenikne na povrch. Niekedy sa však vaša potláčaná mánia prejaví na druhých – máte na nich prehnané požiadavky, potrebujete všetko kontrolovať, preverovať, dohliadať…

Sublimácia: Veselý spoločník, duše párty, ste schopný zorganizovať obrovské večierky, vymýšľať všemožné zábavy. Môžu z vás byť odborníci na vzťahy s verejnosťou, reklamu.

8. fotografia: ZVRHLÍK

Potlačené sklony: homosexualita, transvestitizmus. Zdá sa vám, že by ten mladík mohol byť nebezpečný? Niet pochýb o tom, že máte problémy s vlastnou identitou, a to predovšetkým sexuálneho charakteru.

Poprenie: Prehnane prejavujete svoje biologické pohlavie. Vaše postoje, vzhľad, správanie, skrátka všetko na vás priamo kričí, že ste „ozajstný“ muž nebo „ozajstná“ žena. Ste skutočný chlap alebo veľmi sexi žena a v oboch prípadech diabolskí zvodcovia (lovíte). Vašou ďalšou zvláštnou črtou je, že medzi vami a inými mužmi, resp. ženami panuje silná rivalita. Snažíte se im prebrať ich ženu, prípadne muža.

Sublimácia: Angažujete sa v boji za základné hodnoty – rovnosť pohlaví, platov, rovnaké zastúpenie mužov a žien… alebo máte talent a úspechy v činnosti tradične vyhradenej opačnému pohlaviu – v prípade mužov napr. móda, starostlivosť o vlasy, make-up, u žien motorky, lietadlá atď.

Tento test osobnosti je inšpirovaný podobným testom od Lipóta Szondiho, maďarského psychiatra z 19. storočia, ktorý chcel odhaľovať skryté sklony osobnosti podľa sympatií a antipatií, ktoré v ľuďoch vyvolávali fotografie neštandardných ľudí a psychopatov. Vychádzal z princípu „svoj k svojmu“ a z poznatku, že na druhých väčšinou najviac neznášame to, čo sa nám nepáči na nás samotných a čo potláčame.

Existujú dva spôsoby potlačenia:

POPRENIE: Úplne odmietneme svoje skryté sklony a kompenzujeme ich tým, že sa začneme správať úplne opačne.

SUBLIMÁCIA: Skryté sklony nahradíme sociálne prijatelnejšími, alebo dokonce užitočnými postojmi, umeleckými aktivitami, koníčkami…

foto, info: VŠ psychológia

Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť