Thajská masáž – rovnováha tela, ducha a mysle

0

Thajskú masáž som ešte nikdy nevyskúšala. Nebola som ešte v Thajsku a nebola ani iná príležitosť. Mám však priateľku, ktorá v Thajsku bola, thajskú masáž vyskúšala, priviezla si dve Thajčanky a otvorila si salón s originál thajskou masážou. A ľudia to naozaj obľubujú a vyhľadávajú. Aká to je teda tá thajská masáž, keď je ľuďom tak veľmi príjemná?

Sama som ju neodskúšala na vlastnom tele (i keď je tu teraz príležitosť :-)), takže neviem podať subjektívnu výpoveď, aká je. Tak kým sa k tomu dopracujem a budem sa môcť podeliť s reálnymi pocitmi, iba informatívne zhrniem pár faktov o thajskej masáži.

Rovnováha tela, ducha a mysle.

Tradičná thajská masáž využíva strečing, akupresúru a prvky z jogy – YES. Je to vlastne druh cvičenia jogy bez námahy, ktorú za vás vykonáva masér. Masíruje sa nie len prstami a dlaňami, ale dokonca aj lakťami, kolenami či chodidlami. Masérka sa dostáva ku kĺbom a okolitým svalom, čím zmierňuje napätie a umožňuje energiám „prana“ a „chi“ voľne prúdiť telom. Dochádza tak k výmene energie a nastoleniu rovnováhy v tele. Thajská masáž účinne vplýva na telesnú aj duševnú kondíciu. Uvoľňuje telesné aj psychické napätie, posilňuje nervovú sústavu, upravuje krvný tlak, zlepšuje krvný a lymfatický obeh, očisťuje krv od toxínov, odstraňuje migrenické bolesti. Celkovo prispieva na zdravotnú, telesnú kondíciu, k psychickej pohode, uvoľnenosti a stimuluje životnú energiu.

Čo mi o thajskej masáži povedala odborníčka 

Za zakladateľa thajskej masáže je považovaný „doktor Živago“ (Jivaka Komarabhacca), ktorý bol Buddhovým lekárom pred viac ako 2500 rokmi.

Liečiteľské tradície Východu vychádzajú z presvedčenia, že všetky formy života vo vesmíre sú oživované prapôvodnou životnou silou, ktorá cirkuluje po určitých dráhach v tele. Podľa jogovej filozofie prebieha telo 72000 energetických dráh (sény, v čínskej medicíne sa im hovorí meridiány), ktoré sú prepojené so 108 tlakovými bodmi (marmami).

V thajskej masáži sa pracuje s desiatimi dráhami a trinástimi tlakovými bodmi. Tie sa stláčajú a masírujú v smere toku energie a tým dostávajú telo do harmónie. Porušená harmónia toku energie sa môže prejaviť skracovaním svalstva a šliach, bolesťami chrbta a kĺbov. Ich stimuláciou sa dá predchádzať, resp. zbavovať bežných zdravotných problémov.

Thajské masáže odstraňujú:

–          blokády

–          chronickú únavu – bolesti kĺbov, chrbtice, svalov

–          bolesti hlavy, migrény

–          poruchy spánku

–          tráviace problémy

–          stres, napätie…

Thajské masáže zlepšujú:

–          pružnosť pokožky

–          krvný a lymfatický obeh

–          zvyšujú ohybnosť v kĺboch

–          zvyšujú hladinu serotonínu v krvi (hormónu šťastia)

–          znižujú hladinu kortizolu (stresový hormón)

–          vylučovanie toxických látok z tela

–          posilňujú nervový systém

Ak vám tieto informácie nie sú postačujúce, určite viac nájdete na www.erawan.sk. A ak ste ešte nevyskúšali a chceli by ste, tak vyskúšajte :-)

Foto a zdroj info: www.erawan.sk


Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť