TOP 5 najnebezpečnejších športov

0

Ktorých 5 športov je z kategórie najnebezpečnejších? Možno budete prekvapení, ale sú odlišné od kategórie najextrémnejších športov. Poväčšinou sú to bežné športy, ktoré majú kopec aktívnych nadšencov v bežnej populácii.

1) Jazdíte na koni?

Ak áno vedzte, že asi aj životná poistka sa Vám predraží. Práca so živými, mysliacimi bytosťami, navyše aj 10-násobne ťažšími než ste vy, predstavuje obrovské riziko. Mnohé športy majú na svedomí častejšie zranenia, pri jazdení je však najviac zranení s fatálnymi následkami. Môžete byť výborný jazdec, ale to Vám nezaručí bezpečnosť a rútiac sa terénom v trysku rýchlosťou 60-70 km/hod. alebo pri skákaní cez pevné prekážky výšky 2 metre a šírky 4 metre riskujete svoje zdravie a život viac ako pri akýchkoľvek iných športoch.

dostihy_zelenejablko

2) Cheerleading – nie to nie sú mažoretky.

Po slovensky by sme ich nazvali “roztlieskavačky”, majú za úlohu vyzývať publikum k zábave a k povzbudzovaniu, vypĺňať prestávky medzi jednotlivými kolami športových podujatí.   Ževraj cheerleading nie je šport?

cheerleaders-zelenejablkoDievčatá sú gymnastky, akrobatky, tanečníčky. V rôznych dôkladne pripravených choreografiách sa navzájom vyhadzujú do výšky a držia v trojposchodových pyramídach. Každýkrát, keď cheerleaderky jednu z nich vyhodia do vzduchu, tak  riskujú svoj aj jej život – stačí jeden zlý pohyb, jedna maličká chyba a dievča môže pristáť na ich hlavách a polámať im krky.  

3) Je jazdenie na býkovi šport?

8 sekúnd nie je dlho? Skúste sa toľko udržať na dvojtonovom zúrivom býkovi a potom povedať, ako dlho trvá 8 sekúnd. Je to možno riadne hlúpy šport, každopádne jeden z najnebezpečnejších. Nemáte žiadnu ochranu tela, iba svoje oblečenie. Takmer nikdy neuvidíte ródeo jazdca nad tridsať rokov. Ak sa toľko dožijú, tak sú na invalidnom dôchodku. Môžete vidieť mladých dvadsaťročných chlapcov bez zubov, ktorí ledva chodia a  taktiež takých čo sedia popri aréne v invalidných kreslách – paralyzovaní od krku nadol.

bull riding-zelenejablko

 4) Gymnastika – kráľovná športov

Je tiež zo skupiny extrémne náročných a intenzívnych športov. A taktiež je nebezpečná a bolestivá. Po celý čas. Bývalá gymnastka hovorí: “Keď som mala 14, zlomila som si zápästie tak nešťastne, že mi hrozila amputácia ruky už od lakťa. Nakoniec ma zachránili 3 operácie, ale už nikdy nebude ruka plne funkčná. Gymnastika vás však naučí disciplíne, flexibilite, koordinácii a rovnováhe tela a tímovému duchu. Je to náročný šport, ale stojí to za to.”

gymnastika_zelenejablko

 5) Hokej

Takmer pri každom zápase sa niektorý hráč zraní. A hoci zranenia nemusia byť veľakrát vážne okamžite, vrátia sa a vypomstia sa po pár rokoch. Protihráči vás obúchajú  o mantinel, polámu kosti, vybijú zuby, občas prejdú korčulou po prstoch. Pri tomto plnokontaktnom športe sa nezriedka stáva že po náraze ostávajú hráčí v bezvedomí, v horšom prípade až v kóme. “Mám 20, prežil som 3-týždňovú kómu a mám každý deň migrénu. Ani to ma však neodradí od adrenalínu ktorý mi hokej prináša každý deň”, vraví mladý hokejista.

hokej-zelenejablko

zdroj: http://www.thetoptens.com

zdroj foto: www.dailymail.co.uk, www.es.wikipedia.org, en.wikipedia.org, www.pixabay.com

Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť