Ako prežiť Valentín, keď vy ste práve po rozchode?!

0

Od Valentína nás delí už iba pár hodín, ale vy ste sa so svojou polovičkou prednedávnom rozišli. Rany sú čerstvé a toto obdobie naozaj nie je prechádzka ružovým sadom – skôr predieraním sa tŕňovým hájom. A ako váš beznádejný stav dokáže tento “deň zamilovaných” ovplyvniť?

Nenechajte sa ním rozrušiť! Je to deň ako každý iný. Láska vás obklopuje stále, skúste teda radšej porozmýšlať, ako sa nenechať rozhodiť týmto konkrétnym dňom. Tu máme pre vás zopár nápadov, ako prežiť:

1. Vyhnite sa akejkoľvek komunikácii so svojim/svojou EX

Kontaktovanie sa s EX iba kvôli tomu, že je tu Valentín, to je naozaj zúfalé správanie. Musíte tomuto pokušeniu jednoducho odolať! Pokojne si vypnite telefón, odstráňte všetko, čo by vám ho/ju mohlo dvojnásobne pripomenúť cez priateľov. Vedieť, čo robí v tento deň vám neprospeje. Sústreďte sa iba na seba!

2. Naplánujte si večer s priateľmi

Ak naozaj chcete ísť v tento deň von, tak choďte s priateľmi. Urobte si zábavný večer pri hrách, filmoch (nie romantických), či choďte si zatancovať na nejakú párty. Určite sa však vyhýbajte miestam, kde sa v tento deň stretávajú zamilované páriky, reštauráciám, kde romantika sála až pri vchodových dverách. Jednoducho sa choďte iba tak zabaviť s vašimi single priateľmi, ktorí vám určite porozumejú.


Mohlo by vás tiež zaujímať: 11 životných klamstiev, ktorým by ste nemali veriť


3. Vyjadrujte svoju lásku k ostatným

Valentín nie je iba o romantickej láske. Tak prečo by ste nemohli ukázať svoju lásku a porozumenie k iným ľuďom ako k partnerovi, ktorého v tomto momente nemáte. Vyberte si napríklad 3 ľudí a v tento deň pre nich urobte niečo pekné, niečo extra navyše. Môžete im urobiť darček, poslať kyticu kvetov, košík dobrôt. Či si urobiť romantickú večeru s rodičmi a starými rodičmi – pozor, pozn. autora, tu záleží od povahy a vzťahu, mohlo by to v niektorých prípadoch skôr pohoršiť.

4. Urobte si z Valentína deň “milujem seba”

Robte iba veci, ktoré vám robia radosť. Dajte si obľúbené jedlo, choďte na wellness, kúpte si zopár nových handier na seba, novú knižku, či dajte sa ostrihať. Venujte sa v tento deň sebe, oslavujte lásku k sebe, milujte seba.

5. Milujte a objímajte

Môžete byť nešťastní z rozchodu, ale nemusíte preto nenávidieť tento deň. Môžete plakať, hnevať sa, cítiť sa osamelo, toto všetko je v poriadku. Ale robiť si smutnú hlavu z Valentína?! Nájdite iný význam pre Valentína. Veď toľko ľudí vás ľúbi.

Dávajte a prijímajte lásku od vašej rodiny, priateľov a neznámych ľudí. Svet je plný rôznych druhov lásky, nie iba tej romantickej.

Takže akokoľvek sa rozhodnete tento deň stráviť, hlavne hore hlavu, veľa síl a milujte seba. :-)

Foto: shutterstock.com


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť