Zbavte sa čiernych bodiek za 5 minút

0

Čierne bodky sa objavujú na nose, lícach, či iných častiach tváre, krku, chrbte. Tieto kožné komedony, sú najmiernejšou formou akné, spočiatku nie sú veľmi viditeľné, avšak dokážu spôsobiť mnoho problémov, a to nie len estetických. 

Čo spôsobuje čierne bodky?

Najčastejšími dôvodmi sú uzavreté póry, zlá strava, hormonálna nerovnováha či mastná pleť a vlasy. Rovnako ako pri pupákoch, domáce vytláčanie nie je zrovna tou správnou cestou ako sa ich zbaviť. Nešetrným tlačením ich môžete narušiť a ich stav ešte viac zhoršiť.

Ale ako sa potom zbaviť čiernych bodiek?

Vyskúšajte toto riešenie, ktoré vám môže pomôcť odstrániť čierne bodky behom 5 minút. Čo k tomu budete potrebovať:

  • 1/2 citrónu
  • niekoľko kvapiek medu

Med nakvapkajte na citrón a votrite ho do tváre. Najviac sa venujte postihnutým oblastiam. Po 5 minútach si tvár opláchnite.

Výsledky si môžete všimnúť už po prvom raze, vaše pleť bude jemnejšia, hladšia a čistejšia. Tento postup môžete opakovať niekoľkokrát týždenne.

Autor: Ivana
Foto:


Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť