Zbavte sa migrény! Tieto 4 techniky vám zaručene pomôžu (video)

0

Trpieť bolesťami hlavy je naozaj nepríjemné, najmä ak ide o stavy migrény. Prinášame vám 4 techniky hĺbkovej masáže, ktoré vám pomôžu sa bolestí zbaviť. 

Pri masáži je dôležité sústrediť sa na miesto, odkiaľ bolesť začína, a to bez ohľadu na to, či vás masíruje niekto iný, alebo si masáž robíte sami.

Ak chcete zmierniť migrény, vyskúšajte týchto zopár techník a pohybov, ktoré vám pomôžu bolesti zmierniť:

1. Krk a cievy
Pri nesprávnom držaní hlavy a zúžení ciev sa objaví bolesť v tejto oblasti. V tomto prípade vám pomôže masáž, kde prstami masírujte zo spodnej časti krku až k začiatku lebky a krúživými pohybmi masírujte spodnú časť lebky a ďalej pokračujte po celej hlave.

2. Oblasť spánkov
Ak sa bolesť hlavy objavuje v oblasti spánkov a nad ňou, vyskúšajte túto masáž. Táto bolesť hlavy môže byť spojená s citlivosťou na svetlo. Masírujte túto oblasť jemnými, pomalými a krúživými pohybmi.

3. Oblasť nad očami
Problémy dutín bývajú hlavnou príčinou bolestí nad očami. Aby ste pocítili uľavu, je potrebné stláčať body na obočí a okolo nosa. Stlačte opuchnuté uzly na obočí a pokračujte jemnými pohybmi smerom k vonkajšiemu kútiku oka.

4. Čelo
Bolesť, ktorá sa šíri v oblasti čela, je možné zmierniť pohybmi prstov od obočia do hornej časti čela.

Všetky techniky nájdete aj v tomto videu:

Autor: Ivana
Video: youtube.com
Foto: shutterstock.com


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť