10 pravidiel správania sa k psom ktoré by mal vedieť každý (a naučiť ich aj svoje deti)

0

Tisíce ľudí majú psa. V podstate nie je dňa, aby ste nejakého psa nestretli. Sú všetkých možných tvarov, veľkostí a charakterov – pri niektorých si naozaj človek (a hlavne dieťa) nevie predstaviť, že by vedeli niekoho uhryznúť. Faktom však je, že všetci psi majú zuby a môžu ich použiť keď sa boja, niečo ich bolí, alebo sú jednoducho príliš rozbláznení.

Takže či už ste majiteľom psa alebo nie, je dôležité ovládať 10 základných pravidiel správania sa k psom a hlavne ich naučiť aj svoje deti. Pretože život so psom a pri psoch má veľa výhod a pre deti je to aj nesmierna zábava – stačí trochu predvídavosti a znalostí na zabezpečenie prevencie nehody.

10 pravidiel správania sa k psom :

  1. NIKDY, naozaj NIKDY nenechávajte malé dieťa samé so psom. Nikdy neviete, kedy toho aj ten najtrpezlivejší pes bude mať dosť.
  2. Nevyrušovať psa, ktorý je alebo spí.
  3. Neprovokovať psa, ani zo zábavy.
  4. Nechodiť ku psovi, ktorý nemá nablízku majiteľa.
  5. Psa hladkať iba ak majiteľ súhlasí. Pomaly nastavíme ruku so skrčenými prstami psovi na oňuchanie. Pohladkáme chrbtom ruky a až potom dlaňou.
  6. Prichádza cudzí pes, ktorý vo vás vzbudzuje obavu? Treba ostať kľudne vzpriamene stáť v sebaistej pozícii, pozerať bokom (nie priamo psovi do očí) a prekrížiť si ruky cez hruď. Neutekať, nekričať.
  7. Zvalil vaše dieťa pes na zem keď nie ste nablízku? Musí vedieť, že si má schúliť nabok a rukami si objať hlavu a tvár a čakať na príchod dospelej osoby.
  8. Opatrne s bozkávaním a objímaním psa – aj psy majú svoj osobný priestor a nemusí sa im prílišný prejav lásky pozdávať.
  9. Psy majú city, nálady – a zuby.
  10. Správajte sa k psovi s rešpektom a on bude rešpektovať vás.

Prajeme veľa radostných a bezpečných chvíľ nielen so psami, ale aj ostatnými zvieratami :)

autor: denisa

info: learnwithdogstrust.com

foto: shutterstock

 


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť