10 tipov ako sa zobudiť krásna a svieža (1.)

2

Chcete ráno vyzerať sviežo a cítiť sa zrelaxovaná a bez zbytočného stresu? Potom by ste sa mali začať pripravovať na nový deň predtým, než idete do postele. Tu je pre vás 10 tipov, ktoré vám pomôžu prebudiť sa svieža a oddýchnutá.

TIP 1: Vyberte si oblečenie na ďalší deň

Oblečenie do práce či školy si vyberte večer. Máte dosť času stáť v šatníku a vyberať si ten najvhodnejší outfit na nový deň. Ráno sa budete cítiť uvoľnene a pokojne, pretože nebudete tráviť minúty (ktorých je ráno vždy málo) rozhodovaním sa, čo na seba. Zostane vám viac času pripraviť si zdravé raňajky a do práce alebo školy sa nebudete musieť ponáhľať. Budete vyzerať a cítiť sa skvele.

TIP 2: Nevynechávajte zubnú kefku a niť  

Čistenie zubov pred spánkom je jedným z prvých návykov, ktoré sa učíme od útleho veku. Pre mnohých ľudí je čistenie zubov samozrejmé, bez toho aby o tom premýšľali. Používanie dentálnej nite je rovnako dôležité ako čistenie kefkou. Odporúča sa použiť niť aspoň raz denne. Dentálne nite odstránia zubný povlak medzi zubami a v malých miestach, kde zubná kefka nemôže dosiahnuť. Takže ak chcete mať ráno zdravý a žiarivý úsmev, pridajte k svojim predspánkovým rutinám aj dentálnu niť.

TIP 3: Vytrhajte si obočie

Ak zistíte, že máte na tvári nejaký zatúlaný chĺpok a skonštatujete potrebu jeho odstránenia, najlepší čas na to je večer pred spaním. Tvarovanie obočia alebo odstránenie nežiaduceho ochlpenia na tvári by ste mali vykonávať tesne pred uložením sa na spánok, a to najmä ak máte veľmi citlivú pokožku. Malé červené bodky a začervenanie, ktoré sa objaví po šklbaní alebo voskovaní vám s najväčšou pravdepodobnosťou do rána zmizne. Pokožka bude mať totiž dostatok času na regeneráciu z podráždenia.

TIP 4: Vyčistite a vyživte svoju tvár

Každá žena má svoje vlastné večerné rutiny pre krásu a produkty, ktoré sú vhodné pre jej typ pleti. Najdôležitejšie je správne si vyčistiť tvár. Počas dňa sa našu pleť usádza prach a rôzne iné nečistoty, a to okrem vášho make-upu. Bez ohľadu na to, ako veľmi ste unavená, je potrebné stráviť aspoň pár minút čistením tváre. Tým zabránite výskytu akné, pupákov, čiernych bodiek, vrások a nepríjemného podráždenia. Ako si tvár vyčistíte, použite váš obľúbený nočný krém. Ak volíte prirodzenejšiu cestu a používate radšej nejaký hydratačný olej, ktorý vyhovuje vášmu typu pleti – môžete si vybrať z avokádového či kokosového oleja. Dôležité je nájsť ten, ktorý vašej pleti vyhovuje úplne najviac. Ak máte viac ako 30 rokov, mali by ste tiež vyživovať citlivú pokožku okolo očí.

TIP 5: Hydratujte vaše pery

Ak sa chcete prebudiť s mäkkými a hodvábnymi perami, mali by ste ich na noc hydratovať. Po umytí chrupu a vyčistení dentálnou niťou, použite hydratačný peeling na pery alebo obyčajnou zubnou kefkou si masírujte pery po dobu jednej minúty. Tým sa zbavíte odumretých kožných buniek a suchej pokožky. Predtým ako pôjdete spať ešte naneste hydratačný balzam na pery alebo med (ale ako použijete med, môže sa stať, že neodoláte pokušeniu ho zjesť) Druhý deň ráno budete mať mäkké a pre bozk pripravené pery.

S tipmi ako byť ráno krásna a svieža sme ešte neskončili. Skúste vsadiť do vašej každodennej večernej rutiny tie, ktoré tam ešte nemáte. V druhej časti „10 tipov ako sa zobudiť krásna a svieža (časť 2.) pre vás máme pripravené ďalšie, ktoré by ste pred spánkom tiež nemali vynechať. Ak máte aj vy odskúšané tipy, určite sa nezabudnite s nami o ne podeliť.

foto: shutterstock.comrecycled


Komentáre

2 komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť