10 vecí, ktoré by ste nikdy o sebe nemali povedať

0

Každý sa snaží žiť najlepšie, ako vie. Niekedy nás však realita, prostredie, v ktorom žijeme a naše okolie formuje až príliš. Prinášame vám preto 10 rád, ako sa nenechať potlačiť inými a nezačať o sebe pochybovať. Nikdy o sebe nehovorte nasledovné:

1. Nie som dosť dobrý

Ak si to myslíte, len skúste vytrvať a budete prekvapený.  Nikdy sa nepodceňujte v tom kým ste a čo všetko môžete dosiahnuť, dajte sami sebe šancu. Výnimočnosť spočíva v tom, že človek miluje viac ako si iný myslia že je potrebné, sníva viac ako si iní myslia že je praktické, riskuje viac než si iní myslia že je bezpečné a robí viac než si iní myslia že je možné.

2. Mal by som žiť tak ako si to predstavujú iní

VY ste VY a nikto nemá právo poučovať vás, ako je správne žiť. Vždy choďte po vlastnej ceste, v tom spočíva úspech a spokojnosť. Riadiť sa sebou a počúvať vlastnú intuíciu je to najmúdrejšie a najodvážnejšie rozhodnutie. Neprežite celý život riadiac sa podľa predstáv niekoho iného.

3. Trápi ma, čo si o mne myslia a hovoria iní

Čo by ste vo svojom živote robili inak, ak by ste vedeli, že vás nikto nebude posudzovať? Začnite s tým hneď. Zabudnite čo hovoria iní a utekajte preč od negatívnych ĺudí – a uvidíte že dobré veci sa začnú diať. A navyše – všetci ostatní sú príliš zamestnaní rozmýšľaním, čo si o nich myslia iní, takže sa naozaj neoplatí limitovať predstavou, že všetci hovoria práve o vás.

4. Očakávam uznanie za to, čo robím

Robte to o čom viete, že je dobré. Robte správne veci aj vtedy, keď sa nikto nepozerá. Nikdy neočakávajte uznanie, málokedy sa Vám hneď vráti všetko dobré, čo spravíte. Ale nebojte sa – rovnováha existuje a ukáže sa to práve keď to budete najviac potrebovať.

5. Na toto už som pristarý

Nenechajte si včerajškom ukradnúť zajtrajšok. Neposudzujte sa podľa minulosti – tú už nezažijete. Vždy sa hýbte vpred a myslite na to, že strach existuje len vo vašej hlave. Tak nestrácajte ďalší čas pochybovaním o sebe. Aj Ray Kroc založil McDonald až keď mal 52 rokov.

Pamätajte si, strach existuje len vo vašej hlave.

6. Musím si to ešte premyslieť

Nikdy si nemôžete byť úplne istí, čo všetko sa skrýva za rohom. Môže tam byť všetko, ale aj nič. Vybočenie zo zažitej rutiny vám môže vniesť nový vietor do plachiet a skutočnosťou sa stanú tie sny, ktoré ste ani nevedeli, že máte.

7. Nemám toho dosť na to, aby som mal byť za čo vďačný.

Nič v živote nie je trvalé. Dobré veci sa nedejú stále, užívajte si ich a buďte za ne vďačný. Každý deň je príležitosťou niečo nové sa naučiť a urobiť, byť pozitívny a vďačný.

8. Mal by som mať ľahší život.

Jedno príslovie hovorí: “čo ťa nezabije, to ťa posilní”. Učte sa z chýb svojich aj cudzích, posilnite sa z neúspechu. Pamätajte si, že nepohodlie vás opúšťa silnejšieho a zdravšieho než ste boli, keď si vás našlo.

9. Nikdy neodpustím.

Neblokujte si budúcnosť minulosťou, ktorá sa nedá zmeniť. Odpustenie neznamená schválenie neospravedlniteľného. Znamená to, že ste uzavreli mier s bolesťou a ste pripravený pohnúť sa vo svojom živote ďalej.

10. Som osamelý.

Nemôžete sa životom predierať sami. Nikto z nás nemôže. To je dôvod, prečo nikdy v skutočnosti nie ste až tak osamelý, ako sa možno cítite. Vždy existuje niekto, na koho sa môžete spoľahnúť, treba len prekonať ostych a poobzerať sa okolo seba.

Ak vás zaujíma, ako zanechať čo najlepší prvý dojem, prečitajte si aj článok, ako zanechať dobrý prvý dojem TU.

info: marcandangel.com

foto:shutterstock.com


Komentáre

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť