11 životných klamstiev, ktorým by ste nemali veriť

0

To v čo veríme, a v čo neveríme je zložitým algoritmom prepojené. Niekedy je oveľa jednoduchšie sa pozerať na veci, v ktoré nechceme veriť, ako nájsť to, v čo veriť chceme. Prinášame vám 11 klamstiev, a keď si osvojíte a uveríte ich opaku, určite vás to istým spôsobom oslobodí.

1. Päť minút spánku mi pomôže

Tlačidlo opakovaného budenia sa každé ráno zdá ako dobrý nápad, ale určite budete mať oveľa väčší úžitok, keď pôjdete spať skôr a neprerušovať posledných 30 minút spánku každých 5 minút. Tlačidlo opakovaného budenia robí viac škody ako úžitku.

2. Musím………….., aby som bol šťastný

Jediné slovo, ktoré dokáže nahradiť prázdne vybodkované miesto je „spokojnosť“. Predstava, že k tomu aby ste boli šťastný potrebujete niečo iné, nie je pravda. Veď ak ste spokojný sami so sebou, so svojím životom, vtedy ste skutočne šťastný.

3. Som lepší alebo horší ako ostatní ľudia

Môžeme ľudí rozdeľovať podľa výšky, hmotnosti, príjmu, rasy, či obľúbeného futbalového tímu, ale my všetci sme ľudské bytosti. Všetci sme dôležití a cenní. Máme rôzne vlastnosti, schopnosti a zručnosti, ale žiadny človek by nemal byť braný ako lepší alebo horší. Každý sme nejaký, máme vlastnú kombináciu vlastností, schopností a zručností, čo z nás robí jedinečných. Jednoducho povedané, každý je dobrý a horší v niečom inom. A preto sa nepodceňujte a nepovyšujte nad ostatnými.

4. Nemôžem zmeniť

Zmena je možná vždy, ak na to idete tou správnou cestou. Väčšina ľudí sa snaží zmeniť všetko naraz, čo nefunguje. Zmena musí byť vykonávaná systematicky – krok po kroku. To si vyžaduje čas.  Cieľom je konzistencia, nie kvantita.

5. Snaha je márna

Snaha je všetko! Aj napríklad už teraz slávny spisovateľ Stephen King bol odmietnutý mnohokrát pred tým, než sa stal jedným zo svetovo najpredávanejších autorov. Ak sa človek nesnaží, tak čo potom vlastne robí? Snaha je všetko!

6. Svet je proti mne

Všeobecne môžeme zhodnotiť, že svet nie je ani  „pre“ a ani „proti“ vám.  Opäť sa vrátim k príkladu Stephena Kinga, ktorý bol zamietnutý mnohokrát. Svet nebol proti nemu, iba si ho ešte nevšimol. Skúšaj ďalej.

7. Moje sny sú mŕtve

Pokiaľ žijete, žijú aj vaše sny. To je najlogickejší spôsob ako sa na to pozerať.

8. Som príliš mladý alebo príliš starý

Ak sa pozrieme do dejín, tvorili ich ľudia rôznych vekových kategórií. Nepoužívajte vek ako výhovorku.

9. Ľudia ma nemajú radi

To samozrejem môže byť pravda, že niektorí ľudia vás radi nemajú. Ale je nás niekoľko miliárd na Zemi. Hľadajte ľudí, ktorí vás radi majú.

10. Nie som dosť talentovaný

Pozor, talent nie je zďaleka tak dôležitý ako tréning.

11. Som obeť

Nie je správne hovoriť, že ste obeťou. Možno, že ste boli obeťou, ale ak ste v súčasnej dobe “voľný”, už obeťou nie ste. Bez ohľadu na to, čo sa vám v živote udialo, môžete začať nový život a vydať sa novou cestou.

Foto: shutterstock.com

Komentáre

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť