5 ajurvédskych bylín, ktoré dokážu zničiť rakovinové bunky

0

V časoch, keď rakovina je extrémne populárnou chorobou, hľadanie účinných a bezpečných liekov pre liečbu rakoviny by malo mať vysokú prioritu. O alternatívnych liekoch, ako je dichloracetát, u ktorého vraj bolo preukázaná účinnosť pri liečbe rakoviny, nie je toho veľa k počutiu. 

Je dôležité, aby sa verejnosťou šírili možnosti alternatívnej liečby rakoviny, a ešte dôležitejšie sú informácie o jej prevencii. Viete, aký je najlepší spôsob liečby rakoviny? Aby ste ju nikdy nedostali! Preto je potrebné neustále vzdelávanie a posúvanie informácii.

Tu je top 5 ajurvédskych bylín, pri ktorých bolo vraj preukázané, že ničia rakovinové bunky:

1 Ashwagandha

Táto bylina je tiež známa ako “indický ženšen”, je to adaptogén, čo znamená, že dokáže zvyšovať odolnosť organizmu proti stresovým situáciám, ako je úzkosť, únava, či trauma. Vzhľadom k tomu sa v alternatívnej medicíne ashwagandha používa doslovne na liečbu stoviek ochorení. Pomáha zvýšiť našu odolnosť voči stresu a zároveň aj zvýšiť energetické úrovne.

Výskumy vraj poukazujú, že táto bylina napomáha spomaliť rast rakovinových buniek a inhibuje rast nádorových buniek, a zároveň chráni zdravé bunky.

2 Cesnak

Početné štúdie vraj preukázali, že táto úžasná bylina je tiež skvelá pri prevencii rakoviny. Objavili sa aj štúdie, ktoré vraj dokazujú, že cesnak môže zabíjať rakovinové bunky mozgu tak, aby nedochádzalo k poškodzovaniu zdravých buniek.

3 Zelený čaj

Zelený čaj je už dlho uznávaný pre svoje antioxidanty a liečebné výhody. V skutočnosti, rozmanité štúdie vraj poukazujú na to, že aktívny biologický činiteľ v zelenom čaji – epigallocatechin gallát alebo “EGCG”, môže účinne liečiť rakovinu pankreasu.

Zelený čaj môže rovnako znížiť vznik rakoviny tráviaceho traktu u žien, a ďalšia štúdia vraj zistila, že keď bol EGCG podávaný priamo do nádoru, dve tretiny z nich sa zmenšili alebo vymizli počas jedného mesiaca.

4 Zázvor

Zázvor je základom ajurvédskej medicíny. Používa sa v mnohých indických pokrmoch. Zápalové markery, ktoré sú prekurzorom rakoviny hrubého čreva môžu byť v skutočnosti značne znížené konzumáciou tohto koreňa. Zázvor je silne protizápalový, upokojuje a lieči tráviaci trakt, čo je dôvod, prečo je odporúčaný ako jeden z najlepších domácich prostriedkov na liečbu rakoviny hrubého čreva.

Početné štúdie preukázali, že zázvor je účinný pri ničení rakoviny vaječníkov a prostaty. Nielen, že zázvor zabíja tieto rakovinové bunky, ale tiež pôsobí ako prevencia pred rakovinou. Výskumní pracovníci sa vraj zhodujú, že ďalší výskum je určite potrebný, aby lepšie porozumeli, ako jeho účinky využiť pri rôznych variáciách ochorení a ich liečbe.

5 Kurkuma

Populárne indické korenie kurkuma je účinné pri liečbe mnohých rôznych ochorení. Kurkumín v kurkume vraj doslova spôsobuje sebadeštrukciu rakovinových buniek hrubého čreva.


Mohlo by vás tiež zaujímať: Domáce korenené mlieko z kurkumy – zázračný liečivý nápoj (DIY)


Tieto zaujímavé informácie sme pre vás našli TU.

Foto: pixabay.com

 


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť