5 bežných zlozvykov ktoré spôsobujú ovisnutie pŕs

0

Ako ženám pribúdajú roky, prsia majú prirodzený sklon strácať elasticitu a začínajú ovísať. Ženy v strednom veku nemôžu očakávať že ich prsia budú vyzerať rovnako ako prsia čerstvých dvadsiatničiek (pokiaľ nepodstúpia plastickú operáciu :). Napriek tomu, keď sa vyhnete týmto zlozvykom, dokážete spomaliť stratu elasticity a s tým spojený pokles poprsia.

Zlozvyk č. 1: Neustále nosenie podprsenky

Mnoho žien je názoru, že v podprsenke je najlepšie aj spať. Práve naopak – prebytok externej podpory dovolí prsnému svalstvu ochabnúť a strácať elasticitu.

Zlozvyk č. 2: Kardio športy s obyčajnou podprsenkou

Obyčajná čipkovaná podprsenka na šport? Behanie, aerobik a iné kardiošporty zaťažujú prsia tým, že neustále musia bojovať s gravitáciou a následne jej zas podliehajú (hore-dolu, hore-dolu). Dobrá športová podprsenka je nevyhnutnosťou. Musí zamedziť prílišnému pohybu pŕs, mať oddelené košíky pre ženy s väčším poprsím  a nebyť príliš elastické – maximálne na šírku palca.


Mohlo by  vás tiež zaujímať: Prirodzené alebo silikóny?


Zlozvyk č. 3: Fajčenie

Fajčenie okrem iných fatálnych vplyvov tiež urýchľuje oslabovanie produkcie kolagénu a prsia strácajú elasticitu omnoho rýchlejšie.

Zlozvyk č. 4: Vynechávanie oblasti prsných svalov pri cvičení

Hoci prsia samotné nie sú sval, ale tuk, podporením prsného svalstva v ich okolí  výrazne napomôže tomu, že prsia budú mať viac prirodzenej opory. Zaraďte do svojho tréningového plánu v posilňovni určite aj cviky na prsia.

Zlozvyk č. 5: Náhle prírastky a úbytky váhy

Oblasť pŕs a ich okolia je pomerne tenká vrstva kože a tá je o to viac náchylná k natiahnutiu sa. A keďže prsia sú tvorené prevažne tukom, náhle schudnutie spôsobí stratu “výplne” prsníkov, ktorých koža sa nevie 100% stiahnuť. Preto prsia zrazu ovisnú. (Platí to väčšinou bohužiaľ aj pri ukončení dojčenia, ak ste mali prsia v období dojčenia výrazne väčšie :(

Tieto zaujímavé informácie sme našli TU.


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť