5 dôležitých vlastností ľudí ktorí športujú

0

Šport vám dá veľa nielen čo sa zdravia týka, ale podporí vo vás aj veľa ďalších, pre úspešný a spokojný život dôležitých vlastností. Prečo je  teda dobré športovať? Čo vám šport, okrem pekného tela a pevnejšieho zdravia, môže pre život dať ?

1. Sebadisciplína 

Šport vás naučí perfektnej sebadisciplíne, ak si vyberiete taký druh športu, ktorý vás bude skutočne baviť. Čas a príprava na maximalizáciu výkonu a šancí uspieť a túžba dosiahnuť svoj športový cieľ  – to všetko vyžaduje obrovskú sebadisciplínu. Až potom je možné uspieť a užívať si pocit víťazstva. Táto športová lekcia je veľmi dôležitá pre život!

2. Jednoduchšie určovanie priorít

Šport vyžaduje veľa času a energie. Deň má len 24 hodín a teda zákonite je potrebné niečo obetovať, niečoho sa vzdať, aby ste mali čas na šport. Schopnosť určiť si priority je perfektnou lekciou na ceste k úspechu aj v iných oblastiach života.

3. Vnímanie a spracovávanie úspechu a neúspechu

Šport vás naučí, ako byť na seba hrdý bez toho, aby ste zhodili alebo znechutili svoju protistranu. Naučíte sa, že úspechu sa môžete tešiť tak, že sa sústredíte na pochvalu celého tímu / ľudí, vďaka ktorým ste dosiahli svoj cieľ. Pretože postoj neohrozeného a najlepšieho superhrdinu by vo vašom okolí vzbudil akurát tak negatívne pocity.

Taktiež vás šport naučí ako sa nenechať odradiť a ako v sebe spracovať neúspech. Každý neúspech je len ďalšia lekcia, ako sa zdokonaliť na svojej ceste k úspechu.

Každý neúspech je len ďalšia lekcia, ako sa zdokonaliť na svojej ceste k úspechu.

4. Určenie si cieľov

Tak tento bod je môj najobľúbenejší. Úspešní ľudia sú tí, ktorí si vedia stanoviť svoje krátkodobé a dlhodobé ciele (poprípade aj osobné a tímové ciele) a sústrediť svoju snahu na ich splnenie. Táto schopnosť je pre úspešný život veľmi dôležitá a keď sa ju naučíte pri športe, tak potom ju automaticky budete používať aj v ďalších oblastiach svojho života.

Pamätajte – bez cieľa nie je cesty!

5. Hodnota prípravy

Buď sa priprav, alebo radšej nikdy nezačni – toto príslovie dokonale vystihuje dôležitosť prípravy v športe – aj v živote. Úspech prichádza s dôkladnou prípravou. Toto platí tak ako v športe, tak aj v bežnom živote.

autor: denisa

info: comereadyorneverstart.wordpress.com

foto: shutterstock


Komentáre

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť