Tvoj 5-minútový workout pre dokonalé brušné svaly (ukážka cviku)

0

Brušné svalstvo je najsilnejšia skupina svalov v tebe a ovplyvňuje každú fyzickú aktivitu na ktorú si len spomeniete. Od sedenia na stoličke, cez prechádzku v parku až po beh a hádzanie lopty – všetko je ovplyvnené silou, rýchlosťou a koordináciou pohybov prenášanou brušnými svalmi medzi vrchnou a spodnou polovicou tela. Základom je brušné svalstvo. Slabé brucho je ako čierna diera, energia sa v nej stratí a strácame silu a pružnosť, skôr sa unavíme.

Trénovanie brušného svalstva nie je jednoduchá úloha. Svaly neodpovedajú na tréning rovnakou úmerou, je to dlhší proces a mať pevné a pekné brucho je náročný cieľ. Na výsledok treba čakať dlhšie a pri prestávke v cvičení je to zasa prvá skupina svalov, ktoré “odídu”.  Hlavná skupina brušného svalstva je uložená pod vrchnými svalovými vláknami ktoré vlastne smerujú naopak… preto je jasné že neexistuje iba jeden supercvik na brušné svalstvo.

5-minútové cvičenie rôznych variácií tohto cviku DOSKA je vlastne paradoxom v tom, že využíva relatívnu neaktivitu (na prvé zdanie) na to, aby posilnila brušné svalstvo. Ale v týchto piatich minútach si precvičíte maximálne možné množstvo svalov brucha aké sa len dá. Výsledok pravidelnej snahy? Silné brucho, silné “jadro” tela, viac sily, lepšia koordinácia pohybov – a dokonale vyrysované brucho na pláži :)

Tak poďme na to, 5-minútová doska:

5minútová doska

autor: denisa
info: huffingtonpost.com/neila-rey
foto: huffingtonpost.com/neila-rey

Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť