5 tipov ako si udržať pulzujúci sexuálny život

1

Ako človek so zdravým sexuálnym apetítom, zo skúsenosti viem, že môže byť ťažké mať pulzujúci sexuálny život, keď máte veľa práce a ste neustále „busy“. Až tak často, že si ťažko hľadáte čas na seba a na citové i fyzické spojenie so svojím partnerom. To vedie až k bezsenným nociam, vyčerpanosti a nezáujmu.

Nájsť v sebe energiu a silu na niečo tak nádherné, ako milovanie s partnerom, je zrazu tak náročné.  Ak si robíte denný zoznam, vopchajte tam aj toto potešenie, zábavu a zmyselnosť, ktorú sex prináša, aby sa pre vás naozaj nestal iba vzdialenou spomienkou. Tu je päť spôsobov, ako sex dostať späť do denného kurzu:

1. Pamätajte si, že predohra sa môže stať prvým krokom k nahote

Každý deň si nájdite čas na bozkávanie (keď sa prebudíte, keď idete spať a samozrejme, čo najviac počas dňa). Posielajte si navzájom milujúce texty alebo e-maily. Keď ste od seba, zavolajte si, že sa milujete. Keď sa stretnete spolu doma, spýtajte sa partnera, aký mal deň. Navzájom si dajte však priestor na „dekompresiu“, skôr ako sa chopíte ďalších povinností, čo treba urobiť. Pozrite sa jeden druhému do očí, aby ste cítili vzájomné prepojenie.

2. Dostať z hlavy

Je dôležité dostať povinnosti z hlavy. V túto chvíľu si máte užívať inú rozkoš ako tú z práce (rozumej, o rozkoši hovorím, ak ste workoholik). Náš mozog chce mať všetko pod kontrolou, ale čo takto mu dať priestor na oddych. Pokračujte v celodennej predohre, a majte na vedomí, že keď raz začnete, veľmi rýchlo sa dostanete do nálady – nechajte sa potom už iba voľne unášať prúdom dotykov, chtíčom a emóciami. A vaša myseľ sa vypne v zlomku sekundy, ani nebudete vedieť ako.

3. Nezabúdajte na rekvizity

Existuje mnoho dobrodružných vecí, ktoré dokážu okoreniť sex a navodiť tú správnu atmosféru. Vyvarujte sa prosím poznámok, že žiadne pomôcky nepotrebujete, že tým urazíte svojho partnera…či niečo podobné. Ide o zábavu, uvoľnenie, relax, experimentovanie. Dôležité je, aby vás to tak veľmi bavilo, že sa aj v tom množstve povinností začnete tešiť na tieto chvíle a môžete byť akokoľvek unavení.

4. Nájom pestúnky (dostať deti z domu)

Ak máte deti, dostaňte ich mimo domu. Či už na hodinu alebo celé popoludnie, určite sa budete cítit skvele počas spoločných chvíľ iba vo dvojici – oddychovať, sexuálne sa vyžiť a vyrelaxovať. Alebo si zabezpečte pestúnku na celý víkend a z domu choďte vy.

5. Nebojte sa ísť sólovo

A ak ste práve v období, že v kope povinností sa vy a váš partner striedate, môžete si urobiť sólo sex sedenie a snívať o najhorúcejšom potešení, ktoré v najbližšej dobe určite zrealizujete.

P.S.: Aj keď nie je vždy ľahké sa zosúladiť a sex nemáte každý deň, nezabúdajte však na každodennú predohru – bozky, e-maily, telefonáty, snívanie :-)

Foto: shutterstock.com


Komentáre

Jeden komentár

  1. To čo tu opisujete, tomu sa hovorí obdobie zamilovanosti a trvá cca 1 rok. Potom nasleduje obdobie manželskej lásky, v ktorom dennodenné prejavy náklonnosti už nie sú tak časté, ale ani tak potrebné. Nepoznám pár, v ktorom by si aj po 10-tich rokoch spolužitia partneri prejavovali lásku bozkávaním, hladkaním atď. pri každom stretnutí, na chodbe, v kuchyni, v kúpeľni v detskej izbe alebo v spálni. Ak taký pár existuje, tak srdečne blahoželám a slepo závidím.

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť