6 Feng Shui tipov, ako na jeseň priniesť dobrú energiu do vášho domova

0

Jeseň, nádherná sezóna, ktorá nám prináša obrovské príležitosti ako sa prepojiť s prírodou. Vzduch okolo nás pomaličky chladne. Stmievanie prináša romantiku o niečo skôr. Listy šuštia do rytmu chôdze. Vlajúca vôňa horiacich krbov doplňa nočnú oblohu. Deky naskladané na dosah ruky prinášajú útulné pohodlie a teplo domova.

Podľa feng shui by ste mali kúsok prírody a tohoto jesenného čara preniesť aj do vášho domova. Životné prostredie obklopené vecami s dobrou energiou vtiahne do vašich životov lepšie situácie. Berte to ako neviditeľný orchester hrajúci vo váš prospech.

Užite si preto jeseň plnými dúškami a nechajte sa vtiahnuť do energií, ktoré prináša. Tu je niekoľko spôsobov, ako na to:

1. Oslávte jesennú úrodu

Tekvice, rozmiestnite tieto bacuľaté symboly jesene vo vašom dome. Vo feng shui sú považované za akési talismany priťahujúce hmotné statky a bohatstvo. Tekvice sú taktiež uctievané ako ochrana proti negatívnej energii. Tiež jablká, tie sú znamením mieru. Naplňte misku a umiestnite ju v kuchyni na stole. Nechajte sa proste voľne inšpirovať jeseňou – tekvice, šišky, žalude – začleňte to, čo máte radi. To všetko symbolizuje dobré zdravie a dlhý život.


Mohlo by vás tiež zaujímať: Ste vo vzťahu! 7 feng shui tipov pre vašu spálňu


2. Nalaďte jesenné farby

Príroda je akýsi kaleidoskop farieb. Inšpirujte sa a vymeňte letné farby za jesenné. Oranžová je farba, ktorá posilňuje sociálnu konverzáciu – perfektné pre upevňovanie vzťahov. Červená je symbolom zdravia a hojnosti, takže je to vynikajúca voľba do predsiene. Venujte im pozornosť, najmä ak chcete prilákať nové príležitosti. Žltá a hnedá privoláva zemitú atmosféru, upokojujúce energie pre náš domov.

3. Pestujte si chryzantémy

Chryzantémy, kvety jesene, sú symbolom vďačnosti. Takže ak idete k niekomu na návštěvu, chryzantéma je ten správny darček. Ak nimi skrášlite vlastnú domácnosť, prirodzene odstránia toxíny a vyčistia vzduch. Vytvárajú zdravý dýchací priestor.

4. Vytvorte si sezónne rituály

Vytvorte si jesenné rituály, ako napríklad zametanie lístia spred domu. Pridajte skaly do vášho prostredia či zapaľujte sviečky počas romantických chvíl s blízkymi ľuďmi. Starostlivosť o náš priestor stimuluje pozitívne energie, ktoré potom kolujú v celom domove.

5. Trávte čas vonku

Postavte sa na jesenné slnko a vstrebávajte jeho teplo. Nechajte studený vzduch hrýzť vás do tváre. Počúvajte vtákov, cvrčkov alebo úrodu hrajúcu vo vetre. Začnite deň chvíľkou na slnku a obnovte si energiu, lebo vaša energia sa stáva vašou životnou silou.

6. Uvítajte hostí

Kuchyňa je symbolom bohatstva, a to je miesto, kde sa stretáva rodina a priatelia pri jedle, hrách a konverzácii. Pozvite ich ku stolu. Podľa feng shui, ak ste požehnaní kŕmiť veľa úst, už ste bohatý. A keď sa láska stretne pod jednou strechou, zanecháva iba radosť.

Jeseň nám ponúka celý rad autentických skvostov, ktoré nesú regeneračnú silu. Takže vrelo vítajte jeseň a jej majestátnosť vneste aj do vášho priestoru.

Foto: shutterstock.com

Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť