6 krokov ako sa odraziť z neúspešného vzťahu

0

Rozchod! Neustále sa vynárajú staré myšlienkové vzorce a o sebe si iba utvrdzujete negatívne presvedčenia, ktoré vás dostanú do kolien a vy sa zrútite. Alebo môže byť rozchod najúrodnejšia pôda pre nový rast.

To všetko záleží iba od vás, ako sa rozhodnete vidieť váš rozchod a aký prístup zastanete. Tu je 6 spôsobov, ako si  udržať zúfalstvo čo najďalej od tela:

1. Preformulujte príbeh vášho rozchodu

Prvý krok je najjednoduchší, ale môže byť aj veľmi ťažký. Ako mlieko, aj váš vzťah expiroval. Dátum platnosti vypršal. Tento dátum si napíšte na zrkadlo v kúpeľni a prečítajte si ho toľkokrát a toľko dní, až tomu uveríte. Možno tomu nebudete veriť teraz, ale jeden deň určite. Samozrejme je pochopiteľné, že sa rozchod ťažko prehĺta. Ale nie je tu žiadny iný spôsob ako sa na to pozrieť.  V opačnom prípade budete nonstop otvárať otázky „čo-keby?“, „mal som-mohol som“, „keby som len vtedy…“, a to vám vzťah nevráti a vy bude na zbláznenie.

2. Odrežte napájací kábel

Žiadne e-maily. Žiadne sms-ky. Žiadna kontrola profilov. Žiadne priateľstvo na FB. Prestaňte sledovať. To najhoršie, čo môžete urobiť, je sledovať jej/jeho život na sociálnych médiách. A určite nie ste taký silný, ako si myslíte, že ste. Fotografie a aktualizácia starostlivo zostaveného života bude iba spúšťať vaše negatívne emócie.

Buď to je koniec, alebo nie! Ak to úplný koniec nie je, mali by ste pracovať na vzťahu. Ak je, mali by ste pracovať na sebe.

3. Vytvorte si plán self-starostlivosti

Všetko, čo musíte po rozchode robiť je o vás. Začnite preto s plánom self-starostlivosti. Možno sa vám to bude zo začiatku zdať divné, lebo vo vzťahu ste na to neboli zvyknutí, ale zvyknete si.  Dôležité je v tomto momente, aby boli uspokojené vaše základné ľudské potreby:

  • emocionálne potreby
  • práca / vášeň / cieľ
  • sexuálne potreby
  • fyzické potreby
  • duševné potreby
  • duchovné potreby

4.  Posúďte škody

Asi každý z nás má potrebu zhodnotiť škody, ktoré tento vzťah napáchal. Vôbec nejde o to, obviňovať iné osoby. Je to skôr o preskúmaní vzťahu, aby ste sa mohli do budúcna poučiť, naučiť a ďalej tak rásť. Určite si však nechajte dostatočný odstup od rozchodu, aby ste späť dokázali hľadieť s jasnou hlavou.

5. Priznajte si vinu za škody, ktoré ste vo vzťahu spôsobili

Spýtajte sa sami seba, akým podielom ste dopomohli k poškodeniu vzťahu. Pamätajte si, že je váš ex, vy a vzťah. Vzťah ste tvorili vy dvaja. A poškodenie prichádza zo vzťahu, nie od vášho ex. On alebo ona k tomu samozrejme prispeli, ale vy tiež.

6. Tvorte NE-kompromisy pre váš život a váš budúci vzťah

Nie vo všetkom treba robiť kompromisy. Preto si v sebe vybudujte rebríček hodnôt a vecí, ktoré vo svojom živote a vzťahu nie ste ochotní robiť a tolerovať.  Vôbec nehovorím o nejakých preferenciách (výhodách pred novým partnerom). NE-kompromisy sú skalopevné postoje, o ktorých sa proste nevyjednáva. Tých sa držte za každých okolností a budete šťastní, v bezpečí a budete si vytvárať priestor pre váš rast. Lebo pozor, láska narúša naše reálne videnie.

Ak ste po rozchode, držíme palce!

Foto: shutterstock.com

Komentáre

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť