8 dôvodov, prečo sa nebáť očisty tela

1

Robiť očistu tela môže byť odstrašujúce. Ale vôbec to tak nemusí byť, ak na to nejdete príliš drasticky. Tento program je navrhnutý tak, aby vám vyčistil vaše zažívacie a obehové systémy, a pomohol naučiť sa robiť zdravšie rozhodnutia z výživového hľadiska. A keďže ja nie som žiaden výživový tréner, nasledujúci zoznam som pre vás spracovala na základe získaných informácií od výživového trénera. Tak dúfam, že vám pomôže. :-) 

1. Nie je to o zbavení, je to o sčítaní

Jedna z vecí, ktoré mám rada na zdravej očiste je, že sa nemusíte zbaviť svojej obľúbenej pochúťky. Skôr je to o tom, naučiť sa pridať veci do svojho jedálnička a nájsť kreatívne spôsoby ako. Superpotraviny, ako sú orechy, semená (Chia, ľan, konope) a morská zelenina – veci, ktoré pomáhajú zlepšiť fungovanie vášho tela si určite pridajte.

2. Nie je to o chudnutí. Je to o rekvalifikácii tela ku zdraviu

Dobrú očistu budete vnímať ako zmenu životného štýlu. A ak zistíte, že tento nový spôsobom bytia vám prináša lepší pocit, cítite sa zdravšie, živšie, vitálnejšie, ani sa nebudete chcieť vrátiť k svojim starým zvyklostiam. Cieľom tejto očisty nie je chudnutie. Ale aj tak sa to proste stane, vďaka viacerým konzistentným možnostiam, ktoré prospievajú zdraviu.

3. Hydratácia sa stáva jednoduchšia

V rámci svojho programu majte fľašu s pitnou vodou stále pri sebe. Pomôže vám to presne kontrolovať, koľko ste už vypili. Týmto spôsobom môžete efektívnejšie sledovať svoj ​​príjem a rekvalifikovať sa v tom, koľko tekutín budete potrebovať.

4. Jedlo sa stáva vynikajúce

Očista tela zahŕňa rad ohromujúcich nových receptov. Jesť nezdravé jedlo je rutina, ktorú je ťažké zmeniť. Naše telo túži po soli, cukru a tuku, ako výsledok doterajšieho života. Všetky ostatné formy potravín sa zdajú nudné a bez chuti. Ale s vytrvalým úsilím sa naše chuťové poháriky posunú s každým novým sústom. Postupne sa zdravšie jedlo stane iskriacim, na ktoré sa budete tešiť a budú vám tiecť slinky. Chce to iba čas, ale určite to stojí za to.


Mohlo by vás tiež zaujímať: Odkyslenie – základ boja proti chorobám


5. Nikdy nebude ideálny čas, tak to jednoducho urobte teraz

Ak chcete zmenu, budete musieť niečo obetovať. Nikdy nebude ideálny čas. Vy sa proste musíte rozhodnúť ísť do toho hneď. A to bez výhovoriek, prečo teraz nie.

6. Byť vedený v rámci tohto procesu odborníkom  je na nezaplatenie

Robiť očistu na vlastnú päsť bez pomoci nie je to isté, ako robiť očistu s podporou trénerov a virtuálnej komunity. Tí vás podporia, podržia, pomôžu, či zodpovedajú vyvstávajúce otázky. Kedy je najlepší čas piť vodu? Môžem nahradiť to za to? S týmto tímom ľudí, ktorí vám pomôžu prekonať kritické chvíle, to môže byť drahšie, ale určite to stojí za investíciu. Veď v prvom rade ide o vaše zdravie.

7. Príprava je kľúčom.

Príprava je základ. Väčšina z vás máte termíny, rodiny a domovy, o ktoré sa musíte starať. Sme proste zaneprázdnení. Ale bude to oveľa jednoduchšie, ak si všetko dopredu pripravíte, ak máte riešenie na kľúč v chladničke, nastavíte si systém. Napríklad nedeľa je celkom vďačná a vhodná na prípravu.

Urobte si  alebo kúpte dopredu pripravené nápoje, dajte ich do mrazáku. Prichystajte si veľké dávky quinoa, tašku balených surových orechov, ktoré si hádžte každé ráno do kabelky.

Príprava je kľúčom k udržaniu trvalej zmeny

8. Budete sa cítiť lepšie vo všetkých smeroch

Prvé tri dni môžu byť nešťastné. Môžete mať pocit, ako by ste mali chrípku, ako sa vaše telo zbavuje toxínov. Ale treba vydržať. Na konci strastiplnej cesty je zaslúžená blaženosť.

Šťastné čistenie!

Foto: shutterstock.com


Komentáre

Jeden komentár

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť