8 prírodných spôsobov, ako sa zbaviť lupín

0

Ste už unavení z toho večného snehu na pleciach? V tom prípade by ste mali vynechať šampóny proti lupinám a vyskúšať domáce ošetrenie a zbaviť sa tak nežiadúcich “bielych vločiek”.

Ak chcete vyskúšať prírodné prostriedky proti lupinám, čítajte ďalej!

1. Kokosový olej

Vmasírujte 3-5 čajových lyžičiek kokosového oleja do pokožky hlavy a nechajte pôsobiť jednu hodinu. Potom opláchnite prírodným šampónom. Alebo vyskúšajte šampón, ktorý priamo obsahuje kokosový olej.

2. Aloe vera

Vmasírujte aloe vera do pokožky hlavy.

3. Cibuľová pasta

Aplikujte cibuľovú pastu na pokožku hlavy a ponechajte pôsobiť tak hodinu. Potom ju poriadne zmyte. Aby ste sa zbavili cibuľového zápachu, môžete použiť citrónovú šťavu.

4. Tea tree oil

Tea tree oil môže tiež pomôcť zlepšiť problematický stav s lupinami. Stačí ak pridáte zopár kvapiek k šampónu a potom este raz zmyte.

5. Citrón

Kyslosť citróna pomáha udržiavať rovnováhu pH pokožky hlavy, čim sa zbavíte aj lupín. Vmasírujte 2 polievkové lyžice citrónovej šťavy do pokožky hlavy a potom opláchnite vlažnou vodou. To by ste mali opakovať každý deň, až kým sa nezbavíte poslednej lupiny.

6. Jedlá sóda

Vtrite jedlú sódu do navlhčených vlasov. Opláchnite iba vodou. Jedlá sóda pomáha pri redukcii húb, ktoré sú jednou z príčin lupín.

7. Jablčný ocot

Zmiešajte vodu (1/4)  s jablčným octom v sprejovej fľaške a nastriekajte na pokožku hlavy. Potom zabaľte hlavu do uteráka na cca 1 hodinu. Vlasy po hodinke umyte ako obvykle. Tento proces by ste mali vykonávať tak 2 krát do týždňa. Kyslosť jablčného octu bráni tvorbe lupín.

8. Cesnak

Vzhľadom k proti-plesňovým vlastnostiam cesnaku, je skvelým prostriedkom, ako sa zbaviť lupín. Vtrite roztlačený cesnak do pokozky hlavy. Aby ste zabránili cesnakovej aróme, môžete ho zmiešať napríklad s medom a tak v masírovať do pokožky. Nechajte chvíľu pôsobiť a potom poriadne opláchnite.

Autor: Ivana

Foto: shutterstock


Komentáre

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť