8 základných pravidiel pri online zoznamke

3

On-line randenie je v dnešnej dobe asi častejšie ako stretnutie sa s niekým osobne v neformálnom prostredí, v spoločnosti alebo v bare. Asi raz v živote som vstúpila do tohto on-line sveta, ale vôbec nie za účelom randenia, či hľadania si životného partnera. Z mojej strany to bola akási recesia po urputnom rozchode s mojím ex.

A aj keď moje úmysly boli mimo účelu týchto zoznamiek, našla som si tam zopár skvelých priateľov mužského pohlavia, a to bez nutnosti randenia. V slabej chvíli som dala šancu mužom spoznať ma bližšie, ale spočítala by som ich na jednej ruke. Všetkých ostatných náruživých a „vtipných“ som hlboko posielala slušne niekam, lebo niektoré snahy o konverzáciu so mnou boli veľmi za hranicou vtipnosti, slušnosti, veku a podobne. Preto odporúčam, páni, buďte sami sebou a určite nezačínajte konverzáciu so ženou v zmysle „Dobré ránko slniečko, aké si mala sníčky?“. Nie je to (teda aspoň pre mňa) ani romantické, ani očarujúce, ani vtipné a hlavne ani úprimné.

Nemám na rozdávanie „niekoľkoročné“ skúsenosti z on-line randenia (vydržala som tam asi 2 mesiace), ale zopár postrehov predsa len viem ponúknuť do pľacu:

Pokiaľ ste úplný nováčik, určite sa najskôr sústreďte na bezpečie, kým sa vaše pátranie po láske začne. Tu je zopár návrhov:

1. Nepoužívajte svoje skutočné meno

Možno si myslíte, že je to zavádzajúce klamstvo, keď si dáte nickname a vystupujete vlastne ako „duch“ bez vlastnej identity. Veď stále môžete zostať samé sebou, iba trošku ukryté v tajomnom rúšku. Treba o tom premýšľať takto. Ide o vašu bezpečnosť. Čo ak bude mať o vás záujem niekto, kto práve nie je na veľmi „správnej“ strane. A vy ho budete chcieť bloknúť, ale on už bude mať vaše meno, vašu prácu, oblasť kde žijete. Preto buďte obozretné a dávajte si pozor.

2. Nastavte si časový limit, ako dlho budete s niekým v on-line komunikácii

Ak si obaja pri on-line komunikácii rozumiete, pokúste sa osobne stretnúť čím skôr. Stretnutie prináša úplne iné videnie človeka a možno začínajúceho vzťahu, ktorého poznáte iba cez techniku. Skôr tak zistíte, že ten čas sa oplatí investovať aj naďalej.

3. Súkromné informácie nezdieľajte príliš skoro

Súkromné informácie nezdieľajte hneď. Viem, možno sa vám druhá strana bude zdať super, z on-line flirtovania ste prešli na každodenné telefonovanie, ale aj tak buďte opatrní, kým naozaj zistíte ich skutočné zámery.

4. Pamätajte si, že osoba v profile môže byť úplne iná v skutočnosti

Aké je to všetko úžasné, profil, profilová fotka, konverzácia, ale pamätajte si, že táto osoba nie je naozaj skutočná, až pokiaľ sa s ňou nestretnete a nespoznáte. Buďte však otvorení, reálni a originálni – ale nezabúdajte chrániť svoje srdce.

5. Určite niekto musí vedieť, kam ideš na rande

Nie je potrebné vytrubovať to do sveta, že sa s niekým chystáte na rande. Ale ak máte dobrého priateľa, kamošku, aspoň jedna osoba by asi mala vedieť, čo sa deje, kam idete a s kým.

6. Prvé rande si naplánujte krátke

Na prvé stretnutie si naplánujte iba nejakú kavičku. Najprv zistite, či sa vám druhá strana páči, či je to také ako ste si predstavovali. Ak náhodou nie, tak nejako prežijete túto krátku dobu a môžete zutekať domov. Ak si rozumiete aj naďalej a spĺňa vaše očakávania, tak si rande môžete kľudne kedykoľvek predĺžiť a zájsť si ešte napríklad do kina, či prechádzku.

7. Nastavte si svoje štandardy a limity dopredu

Rozhodnite sa, ako chcete aby bolo s vami zaobchádzané, čo ste ochotní a čo chcete od prvého, a postupne od tých ďalších stretnutí. Týmto spôsobom sa určite neocitnete v dileme, kde sa nebudete vedieť rozhodnúť či áno alebo nie. Budete tie hranice mať už dávno nastavené.

8. Byť SÁM SEBOU

Jednoducho povedané. Ak nemáte radi turistiku, netvrďte že áno. Ak ste žena a rada opravujete autá, tak čo, povedzte to! Ak ste muž a vášnivo záhradkárčite, povedzte to! Nemôžete predsta očakávať, že nájdete trvalý a láskyplný vzťah s dôverou a úprimnosťou, ak ste neni úprimní o tom, kto ste.

Mám mnoho priateľov, ktorí sa on-line randeniu vôbec nevyhýbajú. A určite im držím palce, aby tú svoju lásku našli :-)

Foto: shutterstock.com


Komentáre

3 komentáre

  1. Ja osobne nemám s randením cez internetové zoznamky zrovna najlepšie skúsenosti. Naposledy sa jeden pán snažil byť mimoriadne vtipný a na moju otázku, koľko má v skutočnosti rokov mi odpísal, že 99. Myslím, že som bola vtipnejšia a odporučila som mu, aby najbližšie požiadal o stretnutie so “zubatou”. Viac sa neozval. :o))

    • Ivka - Zelené jablko on

      To sa mi zda v celku vtipne :) co sa tyka mojich dvojmesacnych skusenosti (co som si naozaj asi chcela vystrelit z chlapov) zistila som, ze online zoznamka nie je pre mna. Mne to pride cele take velmi hrane a ja neuprimnost nemusim. Ale naozaj aj tejto skusenosti som vdacna, lebo som tam stretla par skvelych chlapov, s ktorymi sme velmi dobri priatelia, a to aj bez nejakeho randenia a pod. Stretavame sa do dnes a travime cas spolu s ostatnymi nasimi priatelmi :) takze mne to dalo par skvelych ludi, ale aj utvrdilo v niektorych veciach a v celku pobavilo 😀

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť