Aj s postavou typu hruška ste na zožratie: ale čo na seba?

0

Dámy, priznajme si to: každá z nás sa aspoň raz za čas zastaví pred zrkadlom a zhodnotí v ňom svoju postavu. Tie nespokojné si jedného dňa povedia dosť a začnú so sebou niečo robiť. Úprava jedálnička, viac pohybu a celková zmena životného štýlu. To všetko sa ľahko povie, ale oveľa horšie realizuje.

Uvedomte si ale, že aj s pár kilami navyše môžete vyzerať skvele. Stačí sa len zamyslieť, čo vhodného na seba. Aby sme vám to uľahčili, prinášame pár rád, aké oblečenie zvoliť, ak vaša postava zodpovedá typu hruška.

Od teraz už budete sladká, ako tieto výborné ovocné plody. A ak by ste si náhodou s výberom nevedeli rady, nevešajte hlavu. Našťastie dnes existujú obchody s módou pre plnoštíhle. Ponúka aj užitočné filtre, ktoré triedia oblečenie podľa typu postavy.

Postava typu hruška

Pre ženy s postavou “hrušky” sú charakteristické úzke ramená aj pas, skôr menšie prsia, väčšie pozadie a silnejšie stehná. A ony si myslia, že všetko vyriešia voľnými tričkami. Omyl!

Zo všetkého najskôr niekoľko základných pravidiel. Nesnažte sa opticky schudnúť tým, že sa “natlačia” do menšej konfekčnej veľkosti. Výsledok býva vždy žalostný. Ďalšie pravidlo znie: neupozorňujte na to, čo máte veľké, vyzdvihnite to pekné a zväčšite, čo máte menšie. Teda odveďte pozornosť od spodnej časti tela, naopak upozornite na svoj útly pás a trochu podporte poprsie a ramená.

Dekolt je výstavnou skriňou každej ženy. Ten váš najlepšie vynikne v hranatom, lodičkovom, plytko okrúhlom alebo V výstrihu. Tieto typy totiž opticky rozširujú ramená a zvýrazňujú krk. A priťahujú tak pozornosť na hornú polovicu tela.

Váš útly pás pokojne ozdobte širokým opaskom alebo ho naopak podčiarknite korzetom, ktorý zvýrazní aj prsia.

Šaty, rovnako ako sukne, voľte v minimálnej dĺžke pod kolená a rozširujúce sa k spodnému okraju. Perfektne vám sadnú šikmé strihy. Ak patríte medzi silnejšie hrušky, empírové šaty sú pre vás ako stvorené. Určite sa vyhnite všetkým šatám, ktoré sú od pása rovné ala trubka alebo babydoll strihy.

U nohavíc, sukní aj šiat sa vyhnite čomukoľvek zvýrazňujúcemu oblasť bokov a stehien. Nohavice do pasu alebo “bokovky” obchádzajte oblúkom. Ideálne by mali siahať po pupok a vhodne maskovať problematické partie bruška a bokov. Určite to nebudú dole sa zužujúce sa nohavice. Nohavice by mali byť rovné, prípadne rozšírené. Priliehavé nohavice či legíny si môžu dovoliť štíhle hrušky. Určite vyberte jednofarebné. Výraznú farbu nohavíc doplňte aj výrazným vrškom, inak by zbytočne pútali pozornosť na spodnú časť tela. Decentnejšie farby ale budú ideálnou voľbou.

Teraz už je to na vás dámy. Prajeme vám i vášmu outfitu mnoho pohľadov plných uznaní.


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť