Akné, jazvy, ekzémy, či ranky? 6 prírodných prostriedkov na liečbu pokožky

0

Ste unavení od rôznych krémov a liekov plných desiatok zložiek? Niet sa čomu čudovať. Čo takto vašej pleti dožičiť trošku prírodných produktov, ktoré sú odporúčané aj mnohými odborníkmi. Tu je ich výber:

1.  Arnika

Arnika je už po stáročia využívaná v liečiteľstve pre svoje protizápalové a hojivé účinky. Arniková masť pomáha rýchlejšie hojiť modriny, znižuje zápal a bolesť.

Dávkovanie: Aplikujte každý deň niekoľkokrát.

2. Nechtík

Okrem toho, že rýchlejšie hojí modriny a pomliaždeniny, má aj antibakteriálne vlastnosti, ktoré znižujú riziko vzniku infekcie v otvorených ranách.

Dávkovanie: Naneste krém, masť alebo gél s nechtíkom niekoľkokrát denne.

3. Med

Med je antibakteriálny a podporuje hojenie rán.

Dávkovanie: Buď si kúpte komerčne pripravené medové obklady, alebo si pripravte vlastné z medu a gázy a aplikujte na postihnuté miesto. Meňte obväy dvakrát denne.


Mohlo by vás tiež zaujímať:  5 pravidiel ako sa stravovať, aby ste mali prirodzene krásnu pleť bez akné


4. Ovsené vločky

Ovsené vločky môžu zmierniť svrbivé vyrážky, ekzémy, bodnutie či spálenie slnkom.

Dávkovanie: Zmiešajte 1 šálku ovsených vločiek a 1/4 šálky jedlej sódy, zmiešajte vo vode a aplikujte na postihnuté miesta. Pokojne si môžete urobiť aj kúpeľ a liečiť tak celé telo.

5. Tamanu olej

Pochádza z južného Pacifiku, používajú ho šamani, bylinkári, jogíni, a iní liečitelia na liečbu akné, strií, popálenín, bradavíc či drobných rán. Je veľmi liečivý, silno analgetický a protizápalový, pomáha hojiť rany a jazvy.

Dávkovanie: Nanášajte najlepšie na noc, na vyčistenú a mokrú pokožku. Jemná masáž uľahčí preniknutie účinných látok. Aplikujte každý deň po dobu minimálne 3 týždňov.

6. Tea Tree Oil

Tento olej má antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti, ktoré pomáhajú liečiť akné, infekcie nechtov, huby, lupiny a mastné vlasy, modriny, iné infekcie pokožky.

Dávkovanie: Kvapky oleja aplikujte priamo na kožu niekoľkokrát denne.

Foto: shutterstock.com


Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť