7 spôsobov ako byť čo najskôr fit po náročnom večierku

0

Je tu opäť obdobie, kedy sa predvianočná hektika strieda s pozvaniami na najrôznejšie vianočné večierky. “Už nikdy nebudem piť!” je obľúbený prísľub sebe samému, keď sa človek ráno prebudí a cíti sa naozaj mizerne. Po veselej zábave do neskorých nočných (alebo skorých ranných?) hodín, kde nechýba alkohol, sú rána veru extrémne náročné. Ako si pomôcť čo najúčinnejšie?

Prečo sa nespoliehať na tabletky? 

Zlý stav po pití väčšieho množstva alkoholu nastáva preto, lebo preťažená pečeň sa pokúša prečistiť od obrovského množstva toxínov a chemikálií prijatých v alkohole. Hladina cukru v tele kolíše, telo je dehydratované a celková únava nevyhnutná. V podstate interné prostredie v tele je toxické a organizmus to dáva pocítiť.

Užitím tabletiek preťaženú pečeň zaťažíme ešte viac. A hrozia nám aj iné nebezpečenstvá –  napríklad aspirín, presne tak ako alkohol, zrieďuje krv.

Ako byť teda čo najskôr fit po náročnom večierku?

  1. Zelený jačmeň: dopĺňa dôležité vitamíny, minerály a stopové prvky, odstraňuje prekyslenie organizmu, chlorofyl odstraňuje z organizmu jedovaté látky. Vypitím nápoja zo zeleného jačmeňa zároveň hydratujete organizmus.
  2. Hydratujte: Už počas večierku myslite na to, že keď budete piť aj veľa čistej vody, tak ráno bude pre vás oveľa ľahšie. Pred spaním ešte 2 veľké poháre a po zobudení takisto! Ideálne by bolo pripraviť si zázračný koktejl: paradajkový džús s kajenským korením, cukrom a citrónovou / limetkovou šťavou.  Vyrovnáte rozkolísanú hladinu cukru v krvi a nahradíte stratené elektrolyty.
  3. Vietnamská mastička: poznáte ju? Nesmela chýbať v lekárničke našich mám.. Tak presne tá Vám pri neznesiteľnej bolesti hlavy pomôže rovnako ako tabletky, a navyše bez škodlivých vplyvov na pečeň. Vmasírujte malé množstvo do spánkov a na zozadu na krk a uvidíte, že ochvíľu vám bude lepšie.
  4. Teplá sprcha: až tretina všetkých toxínov sa vylučuje cez kožu. (To vysvetľuje, prečo ľudia ktorí veľa pili, smrdia ako stará fľaša od whisky). Teplá voda otvára póry a napomáha vylúčeniu toxínov. Poprípade ak máte wasabi prášok, jednu lyžicu si prisypte do teplého kúpeľa.
  5. Sacharidy: dnes zabudnite na diétu a dajte si  chlebík s maslom, alebo cestoviny s paradajkovou omáčkou. Sacharidy vám upokoja žalúdok, zneutralizujú alkohol v žalúdku a dodajú stratenú energiu. Paradajky sme už spomínali v druhom bode, teraz ich spomíname zasa v omáčke – nie je to náhoda, paradajky dodajú vitamíny, minerály a enzýmy, ktoré sa vedia popasovať s alkoholom v tele. A taktiež obsahujú fruktózu dobrú na vyrovnanie hladiny cukru v tele.
  6. Banány: Najlepšie aj pred večierkom a hneď ráno po spomínanom pohári vody. Obsahujú draslík, ktorý nutne potrebujete doplniť – keď máte pocit, že sa vám ho nepodarí požuť a prehltnúť, rozmixujte do jednoduchého smoothie s vodou a zeleným špenátom, alebo zeleným jačmeňom.
  7. Reflexné body na chodidláchMasáž reflexných bodov na nohách: na chodidlách je veľké množstvo reflexných bodov, cez ktoré môžeme ovplyvniť správnu funkciu orgánov. V približne jednej tretine čiary medzi chodidlom a malíčkom ĽAVEJ NOHY si jemne stláčajte reflexný bod, týka sa pečene a urýchli to jej činnosť. 

Tak držíme palce do rýchleho uzdravenia! 

foto: shutterstock.com

info: inhabitat.com

autor: denisa


Komentáre

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť