Ako často by sa mali umývať vlasy?

0

Je dobré si vlasy umývať každý deň? Čítajte ďalej a zistíte.

Ako často by sa mali umývať vlasy záleží od osobných preferencií každého z nás. Záleží to od typu vlasov, vlasovej pokožky a čo so svojimi vlasmi robíte.

Vlasy sú ako vlákno, čím častejšie ich umývate, tým budú vyzerať horšie. Takže, nie je vraj potrebné umývať ich každý deň. Čím sú vlasy zdravšie a silnejšie, dlhšie či kučeravejšie, tým dlhšia môže byť doba medzi umytiami. Prečo? Podľa jedného amerického lekára z Miami, oleje z pokožky hlavy nemusia prechádzať do vlasu rýchlo, takže vlasy majú tendenciu byť suché a nevyžadujú si časté umytie šampónom. Dokonca aj vlasy, ktoré sú tenké, krátke a rovné nepotrebujú každodenné zmývanie.

Odborníci tvrdia, že šampón odstraňuje prebytočné kožné bunky a oleje z pokožky hlavy. Taktiež, že vlasy, ktoré sa zmývajú každý deň si vyžadujú viac stylingových produktov, pretože sú jemnejšie a mäkké.

Avšak šampóny, ktoré produkujú veľké množstvo peny obsahujú tvrdé zložky a sulfáty, ktoré vlasy dehydratujú a vôbec nie sú nevyhnutné pre ich čistenie. Preto mnohí odborníci odporúčajú prejsť na šampóny, ktoré nepenia, alebo dať prednosť takým, ktorých zloženie je čisto na prírodnej báze (nepenia toľko), ale stále majú svoju čistiacu silu.

Moje vlasy sú napríklad veľmi jemné, tenké, dlhšie a mám zaužívanú intenzitu umývania každý druhý deň. Mám rada vôňu drahých šampónov, avšak cítim, že moja pokožka naozaj stráca hydratáciu. Preto som sa rozhodla vyskúšať čisto prírodný šampón z rady ajurvédskych prostriedkov. Určite sa podelím o výsledok :-)

Autor: Ivana

Zdroj: The International Journal of Trichology


Komentáre

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť