Ako rozpoznať kedy je avokádo zrelé?

0

Takmer každý, kto začína zaraďovať do svojho jedálnička avokádo, rieši zo začiatku dilemu, aké avokádo je najlepšie si kúpiť a kedy je avokádo zrelé. Tá chvíľa dokonalej zrelosti je skutočne krátka, takže ako to rozpoznať? 

Kedy je avokádo zrelé?

 1. Ak si kúpite zelené avokádo a je úplne tvrdé, ešte je nezrelé. Zelené avokádo kupujte také, ktoré ma čistú zelenú šupku bez hnedých škvŕn. Kľudne kupujte tvrdé a nechajte si ho dozrieť doma, tvrdé je preto že ono už tvrdé padá zo stromu, lebo inak by sa príliš obilo.

2. Nechajte ho voľne dozrieť pri izbovej teplote, trvá to zvyčajne cca 3 dni. Rýchlejšie dozreje, keď ho dáte do papierového sáčku spolu s jablkom alebo banánom.

3. Zrelé avokádo je na dotyk mäkkšie (pozor ale nie úplne mäkké), po rozkrojení vnútri mäkké ako maslo a má krásnu žltú farbu. Ak je vnútri hnedé, nejedzte ho.

4. Zrelosť sa dobre určuje aj podľa stopky. Viď tento návod:

perfectly-ripe-avocado-trick-collage

5. V obchodoch nájdete aj hnedé avokádo označené väčšinou “eat me” – je to tzv. ready to eat – určené hneď na konzumáciu. Chuťou je trošku iné ako zelené avokádo.

TIP: Vegan “vajíčková” pomazánka = avokádo s himalájskou čiernou soľou a kurkumou

Ďalšie tipy, ako použiť avokádo, sa dočítate TU. Recept na výborné guacamole nájdete TU.

autor: denisa


100%
100%
Awesome
  • Užitočnosť článku
    10

Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť