Ako sa účinne brániť proti otravným komárom? Prírodou!

1

Leto je úžasné. Ponúka toľko možností ako tráviť čas počas dlhých slnečných dní a teplých večerov. S priateľmi sme sa vybrali do letného kina, ktoré mám tak rada. Všetko bolo dokonalé ako vždy (ak nerátam toho mládenca s veľkou hlavou, cez ktorú som nevidela celý dolný riadok s titulkami), kým sa nezačala tá smršť útokov otravných komárov. Doštípaní sme boli za pár minút. Repelenty z obchodu? Nieee! Sú plné chemikálií, ktoré majú nepriaznivý dopad na pokožku, zdravie, a ešte k tomu strašne zapáchajú. A práve preto som pátrala, aké prírodné recepty sú najúčinnejšie a komáre udržia “na uzde”.

Najúčinnejšie prírodné repelenty

Limetky

Nakrájajte si jednu alebo viac limetiek a napichajte do nich klinčeky. Položte na tanierik. Komáre by vás mali obchádzať veľkým oblúkom. Tak čo, funguje to?

Citronela

Zasaďte si citrónovú trávu. Okrem toho, že vás zbaví komárov, rozvonia váš byt a je skvelá aj do kuchyne, či lahodná pre vaše zdravie.

Cesnak

Cesnak je asi na všetko :-) Vedeli ste, že aj výborným prírodným repelentom? Neodpudzuje iba upírov, ale aj krv pijúcich komárov. Strúčiky posekajte, dajte na tanierik a umiestnite do stredu stola – a môžete v kľude posedieť s priateľmi a ugrilovať si niečo zdravé.

Aromatické rastliny

Aromatické rastliny vraj otravnému hmyzu nevoňajú. Tak skúste si na balkón alebo záhradu nasadiť veľké množstvo voňavých kvetov, ako napríklad levanduľu, medovku, muškát. Komárom sa z toľkej vône tak zatočí hlava.

Tráva pre mačky

Tak tento repelent ma veľmi potešil. Trávu pre moju mačku zvyknem kupovať, ale po tomto zistení jej urobím celý trávový záhon priamo v obývačke. Mačacia tráva vraj obsahuje aromatický olej, ktorý je niekoľkokrát  účinnejší ako chemické repelenty. A nie len Roxy (moja mačka) bude ako v raji. :-)

Home-made repelent

Na výrobu domáceho repelentu budete potrebovať nejaký kvalitný éterický olej, najlepšie sú mäta, medovka, levanduľa, klinček alebo citronela. Ten zmiešajte s pleťovou vodou v pomere 1:40. Dobre zamiešajte a môžete aplikovať na telo.

Ktorý prírodný repelent máte odskúšaný vy a naozaj účinkuje? Je to niektorý zo spomenutých, či máte iný tip? Podeľte sa s nami.

Tak hurá do boja proti otravným komárom!

Foto: shutterstock.com

Zdroj info: blesk.cz


Komentáre

Jeden komentár

  1. Na dovolené v Maďarsku byla spousta komárů. Na radu domorodců jsme použili obyčejnou kolínskou nebo jakýkoli parfém. A bylo po problémů.

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť