Robíte túto základnú životnú potrebu správne?

0

Chudobný či bohatý, štíhly alebo naopak.. jedno máme všetci spoločné – to čo zjeme, to aj musí ísť von. A v tom, ako dôkladne to von ide, môže byť zásadný rozdiel – a to či zdravý alebo chorý…

Pokiaľ tento úkon, ktorý vykonávame na WC, nie je robený pravidelne a úplne, tak sa naše telo plní toxínmi a zjednodušene povedané – nastáva postupná otrava organizmu. Zlé vyprázdňovanie však má často jednu prekážku, a to že záchody v prevažnej väčšine nie sú navrhnuté zohľadňujúc anatómiu človeka. Keď si sadnete, črevá zablokujete.

Ako teda správne sedieť na WC? Veľmi jednoducho. Keď si sadnete, pod nohy si podložte malú stoličku. Kolená by sa mali dostať na výšku približne solar-plexusu. Tým sa usadíte do polohy anatomicky ideálnej pre dobré vyprázdnenie.

Kde sa nachádza solar-plexus

Ak Vám až taká výška kolien nevyhovuje, skúšajte to na začiatok iba s menším podvihnutím nôh, položte si ich napríklad na knihu.

foto: psychobalzam.com, commons.wikimedia.org

 


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť