8 zásad, ktoré vám pomôžu vydržať pri športe

0

Ideme na to hneď bez úvodných omáčok. Chcete začať športovať, začnite. Dnes. Začať znamená polovicu úspechu. Druhú polovicu, teda vydržať pri športe, si “naordinujte” nasledovne: 

  1. Určite si aspoň dva pevné termíny týždenne a nemeňte ich. A v daný deň nešpekulovať, nehľadať výhovorky, ale ísť “aj cez mŕtvoly”. Začiatok je najhorší, ale pravidlo 10 opakovaní by vám malo pomôcť vybudovať návyk, proti ktorému už nebudete hľadať výhovorky.
  2. Zvolený šport vás musí baviť. Radšej rýchla chôdza s radosťou 2x týždenne celý rok, než beh 4x z donútenia a znechutenie na rok dopredu..
  3. Potrebujete parťáka, ktorý vás potiahne!
  4. Zakúpená permanentka tiež funguje ako motivátor.
  5. Osobný tréner je pri športe najlepšia investícia. V podstate akomkoľvek športe. Výsledky sa dostavia rýchlejšie, budete mať istotu, že cvičíte správne a bude vám hlúpe neustále sa vyhovárať z dohodnutých hodín.
  6. Pekné športové oblečenie, v ktorom sa budete cítiť pohodlne ale zároveň atraktívne. Akokoľvek banálne to môže znieť, ale každý sa rád na seba pozrie, keď vie že vyzerá dobre – a to ako sa cíti, vyžaruje zároveň do svojho okolia.to begin begin
  7. Nechajte si na začiatku zmerať svoje hodnoty tuku a svalovej hmoty. A po nejakej určenej dobe, napríklad  3 mesiacoch, znovu. Zmena k lepšiemu vás bude sama povzbudzovať v pokračovaní!
  8. Odmeňte sa pri dosiahnutí vytýčeného cieľa. Vedieť sa pochváliť je veľmi dôležité!

 

foto: shutterstock

autor: denisa

Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť