8 rád, ako zabrániť nadmernému vypadávaniu vlasov

0

Veľmi často začnú ženám akoby zrazu vypadávať vlasy vo veľkom, stratia lesk a pružnosť. Je to často problém pri zmene ročných období. Vlasy sú symbolom energie, vitality a slobody, ich vypadávanie poukazuje aj na vyčerpanosť a nespokojnosť. Tu je niekoľko rád, ako zabrániť vypadávaniu vlasov a podporiť ich rast a kvalitu: 

1) Prečistiť pečeň – napríklad pravidelným pitím čaju z  pestreca mariánskeho. Pečeň funguje ako filter, ktorý zadržiava škodlivé látky, aby neprenikli do krvi. Pestrec mariánsky detoxikuje a posilňuje pečeň, ale má aj mnoho ďalších priaznivých účinkov na organizmus – napríklad pomáha znižovať cholesterol, zlepšiť trávenie, napravuje sliznicu maternice, pomáha proti nízkemu tlaku.

2) Proti vypadávaniu vlasov vraj pomáhajú aj kofeínové zábaly. Stačí zaliať lyžičku mletej kávy horúcou vodou, nechať vychladnúť a dať na 10 minút ako zábal na vlasy.

3) Pridať do stravy zdravé tuky – orechy, dyňové semienka a ľanové semienka.

4) Silné vypadávanie vlasov môže indikovať aj problémy so štítnou žľazou.

5) Doplniť železo a zinok – chlorella obsahuje veľké množstvo železa. Taktiež mladý špenát, každodenné mixovanie v smoothie, lístky pridať do zeleninového šalátu, alebo ráno k nátierke na chlieb..

6) Odvar zo žihľavy alebo z orechových listov – prelievať si nimi vlasy každý deň, vmasírovať do pokožky, nechať chvíľu zabalené v uteráku. Výsledok je vidieť už po dvoch týždňoch.

7) Pred každým umytím aplikovať na noc lopúchový olej. 

Najlepšia rada na záver:

8) Všetko je v hlave. Treba sa skľudniť, prestať riešiť nepodstatné veci a mať rada samu seba. Keď bude spokojnosť v hlave, bude spokojnosť aj na hlave :)


Komentáre

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť