4 rady ako zanechať ten najlepší prvý dojem

0

Najbežnejšou chybou väčšiny ľudí, keď chcú zanechať dobrý prvý dojem je, že sa ku každému správajú rovnako. Avšak čo platí na jedného, nemusí platiť na ostatných.

Tak ako zanechať dobrý prvý dojem, keď  každý človek je iný?

1) Nespoliehajte sa iba na výzor. Na tom ako vyzeráte, záleží veľmi. Prieskumy však hovoria, že spôsob, akým vnímame vzhľad druhého človeka, záleží od celkovej situácie. Vaše oblečenie, reč tela, ľudia, ktorí vás sprevádzajú, spôsob, akým rozprávate, ako šoférujete, miesto kde sa nachádzate, to ako sa cíti človek ktorý vás “hodnotí”, dokonca aj teplota v miestnosti – to všetko ovplyvňuje, ako vás ľudia vnímajú. Sú to naozaj stovky faktorov, takže zabudnite na to, že ľudia vás budú vnímať zle iba preto, že máte väčší nos alebo dobre iba preto, že ste nahodení ako z módneho žurnálu.

2) Ako sa ľudia vďaka vám cítia? Na všetko čo ľudia robia majú nejaký dôvod. A niektorí ľudia chcú aby ste schválili to čo robia, niektorí sa chcú cítiť nadradene a ďalší chcú byť dôležití. Kľúčom k úspechu, aby ste zanechali dobrý prvý dojem, je pochopiť správne svoju protistranu a jej potreby. Pretože keď mu pomôžete cítiť sa dobre, isto zanecháte dobrý dojem.

3) Vnímajte realitu, nie svoju pokrútenú verziu. Väčšina ľudí vidí odraz svojho strachu miesto reality. Ak si myslíte, že ľudia vás nemajú radi, miesto toho aby ste videli že človek ktorého ste stretli, potrebuje váš súhlas so svojimi činmi, budete asi nesprávne predpokladať, že je arogantný. Dôsledok – miesto toho aby ste boli milý a priateľský, budete si držať odstup a vaša protistrana sa bude cítiť ohrozená. V takomto prípade isto zanecháte zlý dojem!

4) Ľudia si vytvárajú prvý dojem na základe svojho vlastného vnímania. Každý človek má svoje hranice inde. Napríklad ak vás väčšina ľudí obdivuje za to, aký ste sebavedomý, na niektorých môžete pôsobiť až príliš sebavedomo a vytvoria si na vás negatívny názor. Spôsob, akým vás ľudia vidia, je vždy ovplyvnený tým, ako vidia seba. Arogantný človek, ktorý je arogantný, pretože je si sám sebou neistý, si o vás neurobí dobrú mienku ak budete príliš priateľský. Vtedy vás automaticky bude vnímať ako menejcenného.

Pokým chcete zanechať dobrý dojem, musíte najprv chcieť rozumieť druhým ľuďom.

Je taktiež dôležité pochopiť, že to čo predpokladáte že si o vás myslia ostatní, je odraz toho ako vidíte seba. Ak máte málo sebavedomia, budete už vopred presvedčený, že ľudia vás nebudú mať radi. Neukážete im svoje pravú stránku a výsledkom bude, že vaše obavy sa naplnia!

zdroj info:2knowmyself.com

zdroj foto: shutterstock


Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť