Ako získať späť vašu ex, či vášho ex – 2. časť

0

Ak čítate tento článok, evidentne prežívate to bolestné obdobie po nechcenom rozchode a prečítali ste si prvú časť tohto článku “Ako získať späť vašu ex, či vášho ex – 1. časť”. V tomto článku nadväzujem na oblasti, ktoré sme si opísali v prvej časti a je načase sa dostať k nadviazaniu samotného kontaktu.

Samozrejme nepraktikujte túto časť, ak ste si ešte neprešli tými základnými z prvej časti článku. Takže dovoľte mi nadviazať tam, kde sme v prvej časti skončili. Ďalším krokom je samotný prvý kontakt.

Kontaktujeme nášho expartnera/expartnerku

Od vášho rozchodu už ubehlo zopár týždňov, počas ktorých ste ho/ju zbytočne nekontaktovali, starali ste sa o svoje telo a mentálne zdravie, pochopili ste dôvody vášho rozchodu, absolvovali ste pár stretnutí na rande. Nastal teda čas, aby ste opäť nadviazali kontakt. Ako na to? Skôr ako sa pokúsite nadviazať kontakt s expartnerom, pozrite sa na to, ako sa cítite. Už by z vás mala opadnúť depresia a mali by ste sa cítiť aspoň trochu sebavedomo a uvoľnene. Toto je naozaj dôležité, byť v pohode. Ak stále nie ste v poriadku a trápite sa, vydržte a počkajte ešte jeden alebo dva týždne. Mali by ste sa cítiť tak, že už by ste si bez svojho/svojej ex vedeli predstaviť život. Ak naopak vami lomcujú pocity, že bez vášho/vašej ex neprežijete, radšej ešte vydržte.

Takže, ak už sa cítite v pohode, ste pripravení. Teraz je veľmi dôležité, aby ste prvý kontakt zbytočne nepremárnili chybným konaním. Expartnera budete kontaktovať telefonicky, aby ste si dohodli osobné stretnutie. V žiadnom prípade ho/ju nemôžete dostať pod tlak, takže žiadne nepríjemné frázy ako “musíme sa porozprávať”, ale skôr zvoľte uvoľnenejšiu cestu a navrhnite nezáväzné stretnutie.

Čo ak sa nedovoláte? V prípade, že nezdvihne, nepanikárte. Určite mu nevyvolávajte a nevypisujte smsky. Ak vám aj nezavolá späť, tak to skúste o pár dní neskôr. Viem, že ten pocit môže byť neznesiteľný, ale ukážte, že nie ste zúfalí. Pokiaľ vám nezdvihne ani na druhý krát alebo na tretí, dajte si opäť pauzu a venujte sa sebe. Nikdy nevolajte viac ako jeden krát za deň. Ak vám ani po niekoľký krát nezdvihne, je čas napísať poslednú SMS a nechať to tak.

Ak vám však zdvihne, môžu nasledovať dve reakcie na pozvanie – stretnutie akceptuje alebo odmietne. V prípade, že stretnutie akceptuje, gratulujem vám! Avšak na toto stretnutie sa musíte naozaj dobre pripraviť, keďže ide o dôležitú situáciu. Pozor na chyby, ktoré by mohli mať pre vás fatálne následky.  Určite sa na rande nerobte:

– netrávte s ním/ňou viac ako 1 hodinu
– neriešte váš vzťah
– nerozoberajte akí ste zdrvení z rozchodu
– nechovajte sa zúfalo
– nesnažte sa zvádzať
– nesnažte sa vyvolávať žiarlivosť

Na tomto prvom stretnutí ide o to, aby ste zanechali pozitívne emócie a vzbudili záujem o ďalšie stretnutie. Preto voľte témy, ktoré sú obom príjemné. Na konci stretnutia kľudne skonštatujte, že vám bolo príjemne a že ste si to užili. Ale to je všetko, žiadne ďalšie spoločné stretnutie si v tomto okamihu nedohadujte.

Takže, čo ďalej? Vaše prvé stretnutie dopadlo úspešne, aké sú tie správne kroky ďalej? Nič netreba urýchľovať, to by k ničomu nepomohlo. Spravte si ďalšiu malú pauzu a počkajte aspoň týždeň, kým pristúpite k druhému kontaktu. Pokračujte presne tak, ako pri prvom kontakte. Môže sa tiež stať, že vaša ex polovička vás nakontaktuje prvá, vtedy určite pozvanie príjmite. Na druhé stretnutie vymyslite niečo zaujímavejšie, silné zážitky ľudí zbližujú a presne to chcete.

Zatiaľ ide všetko vo váš prospech, tak je na čase reštartovať váš sexuálny život. Ako náhle spolu začnete viesť sexuálny život, z jeho/jej pohľadu budete opäť spolu. Ak ste teda absolvovali niekoľko rande a zanechali ste dobrý dojem, je ten pravý čas na to, aby ste sa posunuli ďalej. Vymyslite si teda nejaký dôvod na pozvanie k vám domov. Ak by ste aj neskončili v posteli, stále dbajte na to, byť v pohode, chvíľku ešte zotrvajte v príjemnej konverzácii a potom stretnutie ukončite so slovami, že ste si to užili, a že pre dnešok to už zabaľme a zopakujete si to nabudúce. Ak sa už dlhodobo spolu stretávate a dokonca spolu spíte, je vhodný čas porozprávať sa o tom, či spolu oficiálne chodíte alebo nie. Je dobré si to overiť aj verbálne. Ak odpoveď bola pozitívna, gratulujeme vám, ste opäť pár. Ak však reakcia nebude vo váš prospech a váš/vaša ex už s vami nič vážne nechce, prijmite to. A v tomto prípade sa začnite starať o seba a choďte novou cestou života, bez neho/nej.

Ešte stále je tu možnosť, že vaše rande nedopadne dobre. Vtedy by ste mali porozmýšľať nad tým, či nebude lepšie pohnúť sa v živote ďalej. Ak ste však stále presvedčení, že tomu chcete dať ešte šancu, tak si ešte raz prejdite bodmi vyššie – spravte si pauzu, starajte sa o seba, nadviažte prvý kontakt a dohodnite si prvé rande.

To, že vám vaše rande nevyšlo môže znamenať dve veci. Buď potrebujete viac času alebo je váš vzťah naozaj na konci a nemá význam ho opravovať.

Ste opäť spolu?! Ako však nepadnúť do starých koľají?

Ak už ste teda opäť spolu, pokračujte vo všetkom, čo vás dalo dokopy. Spolu sa zabávajte, choďte na výlety, nespadajte do stereotypov, taktiež neuškodí kúsok romantiky a prekvapení, robte si na seba maximum času. Čo je dôležité, nechajte minulosť minulosťou, nechajte jej/mu voľnosť a naučte sa odpúšťať a zabúdať. Nezabúdajte na to, že dlhotrvajúci láskyplný vzťah si vyžaduje prácu, dbajte preto na to, aby sa vám to opäť nestalo a nemuseli ste už nikdy čeliť rozchodu.

Čo však robiť, ak sa váš vzťah zachrániť nedá?

Nie vždy to dopadne dobre. Je dosť možné, že ste svoj vzťah chceli tak veľmi späť, že ste úplne zabudli na to, že naozaj nefungoval. Či už sa stalo to, že ste sa k sebe ani nevrátili, alebo ste sa k sebe vrátili a zistili, že vám to naozaj nefunguje. Musíte sa teda zmieriť s tým, že váš vzťah sa skutočne skončil a spraviť všetko pre to, aby ste sa čo najrýchlejšie dali opäť dokopy a začali žiť single život. Opäť to nebude ľahká cesta, avšak vy ste silní a sebavedomí, pracovali ste na sebe naozaj tvrdo, tak nepoľavte. Čo teda robiť? Udržte si svoje nové návyky a starajte sa o seba, pokračujte v randení, expartnera/ku nekontaktujte, neunáhlite sa s novým vzťahom, spravte si čas pre seba, poučte sa z chýb, ktoré ste spravili, nerobte žiadne vážne rozhodnutia.

Čas je najlepší liek!

Autor: Ivana
Foto: shutterstock.com
Zdroj: Vzťahový reštart: Ako získať späť váš stratený vzťah

Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť